در بسته اجتماعی امروز اعصاب سنج بخوانید

از صورتحساب جنجالی یك بیمارستان تا آغاز مقابله با ملخ ها در تهران

از صورتحساب جنجالی یك بیمارستان تا آغاز مقابله با ملخ ها در تهران

به گزارش اعصاب سنج ماجرای بیهوشی طولانی چند بیمار در بیمارستان قلب، توقیف خودرو های با بیشتر از یك میلیون تومان تخلف، احتمال تغییر سایز كتب درسی، افزایش دمای هوای كشور طی سه روز آینده و... همچون مهم ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز یكشنبه 12 خردادماه اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
آغاز مقابله با ملخ ها در تهران
معاون عمرانی استانداری تهران از آغاز مقابله با ملخ ها در شش شهرستان درگیر استان تهران اطلاع داد.
پیشنهاد واگذاری واحدهای ۳۵ تا ۴۰ متری به دانشجویان متأهل ارشد و دكتری
وزیر كشور ضمن اشاره به پیشنهادی مطرح شده در جلسه شورای اجتماعی كشور به منظور تقویت ازدواج آسان در محیط دانشگاهی اظهار داشت: بر طبق این پیشنهاد عنوان شد كه دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دكتری هنگام تحصیل اگر متأهل شوند، به مدت ۴ سال واحد ۳۵ متری تا ۴۰ متری در اختیارشان قرار داده شود كه در این زمینه با برخی دانشگاه ها صحبت كردیم؛ آنها اعلام آمادگی كردند تا زمین در اختیار بگذارند؛ همینطور با وزیر راه و شهرسازی هم در این زمینه صحبت شد و ایشان قبول كرد كمك هایی انجام دهد.
"هاشمی" در واكنش به ناآرامی های اخیر مترو: شهرداری گزارشی از چرایی مبحث عرضه كند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد برخی اعتراضات در شركت بهره برداری مترو واكنش نشان داد.
شناسایی ۱۳۰۰۰ میلیارد مطالبات وصول نشده شستا و اولتیماتوم وزیر
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از پیگیری وصول مطالبات بدعوا رسیده شستا و اقدامات شدید قضائی جهت وصول تا ریال آخر بدهی ها اطلاع داد.
چرا برخی كودكان «مسئولیت پذیر» نیستند؟
یك متخصص روانشناس كودك با اشاره به اینكه مسئولیت پذیری در كودكان نیازمند الزامات و رفتارهای صحیح والدین است، اظهار داشت: به صورت كلی نباید از كودكان زیر ۱۲ سال انتظار مسئولیت پذیری داشت، اما نباید این نكته را هم فراموش كرد كه مسئولیت پذیری تحت تأثیر مشاهدات محیطی و رفتارهای والدین در كودكان شكل می گیرد.
"سلامت" را فدای "رانت" نمی كنم / ماجرای بیهوشی طولانی چند بیمار در بیمارستان قلب
وزیر بهداشت درباره وضعیت بودجه نظام سلامت، قاچاق تجهیزات پزشكی، ماجرای به هوش نیامدن چند بیمار در بیمارستان قلب تهران، تبلیغات بی رویه پزشكی و … توضیحاتی عرضه كرد.
علت كمبود برخی داروهای خارجی / وضعیت تأمین پانسمان بیماران "ای بی "
رئیس سازمان غذا و دارو درباره سیاست وزارت بهداشت بر پشتیبانی از داروهای تولید داخل و همینطور چگونگی تأمین پانسمان بیماران پروانه ای توضیح داد.
ارائه غیرمجاز قلیان با یخ و شیرنارگیل / تقلای وزارت بهداشت برای كاهش مصرف دخانیات
رئیس دبیرخانه ستاد كشوری كنترل دخانیات كشور با اشاره به آنچه كه " ضرر سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دخانیات به كشور" خواند، اقدامات وزارت بهداشت برای كاهش و همینطور ترفندهای صنایع دخانی برای افزایش مصرف دخانیات در كشور را شرح داد.
درآمدزایی از جویندگان كار
سركلانتر سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از پلمب یك مؤسسه كاریابی غیرمجاز در مركز پایتخت خبرداد.
آغاز طرح تابستانی پلیس در جاده ها از ۲۰ خرداد / توقیف خودرو های با بیشتر از یك میلیون تومان تخلف
رئیس پلیس راهور ناجا از آغاز طرح تابستانی پلیس از ۲۰ خردادماه خبرداد.
شكایت پلیس از شهرداری تهران در دست اقدام است / روشی نو برای تعویض پلاك و شماره گذاری
رئیس پلیس راهور ناجا توضیحاتی را درباره شكایت پلیس از شهرداری تهران عرضه كرد.
احتمال تغییر سایز كتب درسی در سال تحصیلی آینده
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره تأثیر افزایش قیمت كاغذ و به دنبال آن افزایش قیمت كتب درسی در سال تحصیلی آینده بر تصمیم "تغییر قطع كتب درسی" (تغییر اندازه كتب درسی) اظهار داشت: این امر، در تصمیم ما تأثیر مستقیم نداشته ولی خب بی تأثیر هم نیست، البته اصل بحث ما برای نظرسنجی در اینباره، بررسی اثرات تغییر قطع كتب درسی در آموزش بود كه مشخص شد تأثیر منفی نخواهد داشت.
چالش بیمه ای پیمانكاران سرویس مدارس / مشكلات سرویس های خصوصی مدارس
دبیر انجمن صنفی كارفرمایی سرویس مدارس استان تهران با اشاره به چالش بیمه ای پیمانكاران سرویس مدارس كه باعث طرح مبحث در دیوان عدالت اداری شده است، اظهار داشت: كسورات ۷.۸ درصدی تأمین اجتماعی از قراردادهای پیمانكاری، در حالیكه رابطه دستمزد بگیری و كارگر و كارفرمایی با رانندگان احراز نشده، یك هزینه سرباری برای شركت ها و در نهایت برای خانواده دانش آموزان است كه امیدواریم با طرح مبحث در دیوان عدالت اداری حل و فصل شود.
آخرین گزارش از وضعیت كیفیت گازوئیل كشور
مدیر كل دفتر پایش فراگیر سازمان محیط زیست از روند بهبود نسبی كیفیت گازوئیل توزیعی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: نتایج آنالیز سوخت نشان داده است كه در سال ۹۷ از بین ۳۶۴ نمونه گازوئیل برداشت شده از جایگاه های سوخت سراسر كشور، ۳۹ درصد نمونه ها در حد مجاز، ۴۶ درصد در شرایط مناسب و ۱۵ درصد در وضعیت قرمز بوده است.
سالی ۱۰ برابر دریاچه ارومیه از آب های زیرزمینی برداشت می شود
یك پژوهشگر حوزه منابع آب با اشاره به اینكه سالانه ۵۰ میلیارد متر مكعب از منابع آب زیرزمینی برداشت می شود، اظهار داشت: این مقدار به اندازه حجم ۱۰ دریاچه ارومیه است.
افزایش دمای هوا در كشور
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار باران و وزش باد شدید موقت در بعضی از استان ها طی سه روز آینده، از افزایش نسبی دمای هوا در كشور اطلاع داد.
همینطور پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا در روز جاری به شرح زیر است:
ماجرای «صورت حساب جنجالی یك بیمارستان» + واكنش وزارت بهداشت
شكایت پلیس از شهرداری تهران در دست اقدام است / روشی نو برای تعویض پلاك و شماره گذاری
آغاز مقابله با ملخ ها در تهران
"سلامت" را فدای "رانت" نمی كنم / ماجرای بیهوشی طولانی چند بیمار در بیمارستان قلب
ارائه غیرمجاز قلیان با یخ و شیرنارگیل / تقلای وزارت بهداشت برای كاهش مصرف دخانیات1398/03/14
15:19:41
5.0 / 5
4512
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج