قربانی از احتمال تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو اطلاع داد

قربانی از احتمال تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو اطلاع داد

به گزارش اعصاب سنج یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از احتمال تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو اطلاع داد و اظهار داشت كه بطور قطع كمیسیون بهداشت و درمان به مبحث امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو ورود پیدا می كند.


محمد حسین قربانی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو و تاكید بر ضرورت رفع رانت در این سازمان، اظهار نمود: گلایه های آقای نمكی كاملا به جا است. ایشان با رویكرد شفافیت در این عرصه وارد شده است چون تسلط كافی را داشته و علاوه بر مسلط بودن بر ردیف ها و بودجه ها رئیس دانشگاه هم بوده است. ایشان گلایه هایی را درباره امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو بیان كرد كه حرف درستی است.
وی با تاكید بر این كه سازمان غذا و دارو باید به سمت شفاف سازی حركت نماید، تصریح كرد: این سازمان تنها به یك ساختمان تبدیل گشته است كه تصمیم گیری ها در بیرون از آن انجام می شود. بعضی از دخل و تصرف ها تصمیم گیری هایی صورت می گیرد كه امضاهای طلایی منافعی را در بازار و در ماركتینگ و حتی واردات دارو به وجود آورده است.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود، افزود: سازمان غذا و دارو تبدیل به سازمانی شده است كه هم مجوز می دهد، هم ناظر و هم بخش خصوصی شده است كه رقیب بخش خصوصی اصلی به حساب می آید. لازم است نهادهای نظارتی همچون مجلس شورای اسلامی به كمك آقای نجفی آمده و با این موضوعات مقابله كنند.
قربانی با اشاره به این كه امروز مطالبات دانشگاه ها كمبود امكانات و موارد این چنینی دغدغه حوزه بهداشت و درمان است، اظهار داشت: بخش درمان با سایر بخش ها متفاوت می باشد و باید طور دیگری نگاه شود چون با حیات انسان درگیر است. ما بطور قطع در كمیسیون بهداشت مبحث امضای طلایی را پیگیری می نماییم.
او همینطور در انتها صحبت های خود، اظهار داشت: زمزمه هایی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو شنیده ام كما این كه وزیر بهداشت هم از هر گونه تحقیق و تفحص از سازمان ها و شفاف سازی در این عرصه استقبال كرده است. البته هنوز تحقیق و تفحص به صورت مكتوب تهیه نشده است.1398/03/18
14:00:46
5.0 / 5
4845
تگهای خبر: بهداشت , خصوصی , دارو , دانشگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج