معاون كل وزیر بهداشت مطرح كرد

خصوصیت های یك نظام سلامت كارآمد

خصوصیت های یك نظام سلامت كارآمد

به گزارش اعصاب سنج معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: افزایش سلامت مردم، محافظت از مردم در مقابل مخاطرات مالی ناشی از هزینه های درمان، كسب رضایت مردم و ارائه دهندگان خدمات و كارآیی همچون خصوصیت های یك نظام سلامت كارآمد محسوب می شوند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی امروز ( 19 خراداد) در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان، با اشاره به اینكه سلامتی را باید بعنوان رفاه كامل جسمی، روانی و اجتماعی در نظر بگیریم، اظهار نمود: یكی از اهداف نظام سلامت، افزایش سلامت مردم است كه معیارهای مختلفی همچون افزایش طول عمر، كیفیت و امید به زندگی بیماران را به دنبال دارد.
وی با اشاره به ضرورت محافظت مالی از مردم در مقابل مخاطرات مالی ناشی از بیماری، اظهار داشت: در هیچ كجای دنیا درمان بیماری ها ارزان نیست و اگر فرد بیمه مناسب و كمك دولت را نداشته باشد، قادر به پرداخت هزینه ها نیست.
معاون كل وزارت بهداشت اضافه كرد: كاهش پرداخت ها از جیب مردم و كم شدن هزینه های كمرشكن و همینطور میزان فقر مردم در اثر درمان بیماری ها همچون عوامل مهم در محافظت از مخاطرات مالی مردم بشمار می رود. كسب رضایت مردم، ارتقای كیفی خدمات و رضایت عرضه دهندگان خدمات پزشكی همچون خصوصیت های یك نظام سلامت خوب به حساب می آید. كارایی، هدف چهارم نظام سلامت است كه در جهت خدمات سلامت بیشتر با پول كمتر انجام می شود.
معاون كل وزارت بهداشت درخواست كرد: تمام اقدامات و امكانات برای درمان باید در استان فراهم باشد. شرایط فعلی خیلی سخت است و در این راستا رئیس جمهور هم فرمودند كه شرایط اقتصادی و سیاسی فعلی سخت تر از دوران جنگ است.
وی ادامه داد: در این شرایط قدرت خرید خانوارها پایین می آید و خانوار مجبور است خوداگاه و ناخوداگاه هزینه های خویش را به سمت هزینه های بسیار ضروری همچون مسكن سوق بدهد و درباره هزینه های ضروری همچون بهداشت درمان، فرهنگ و آموزش، كم و كمتر به سیستم درمانی رجوع كند.
حریرچی تصریح كرد: در این شرایط سخت باید مسئولان از مردم محافظت كنند؛ چون كه این شرایط سبب شده كه مردم در صورت بیماری به بیمارستان ها رجوع نكنند و بدون تجویز پزشك دارو مصرف كنند.
1398/03/20
11:32:30
5.0 / 5
4709
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج