آغاز طرح ترافیك تهران، فهرست زائران دارای سابقه اعتیاد در اختیار پلیس

آغاز طرح ترافیك تهران، فهرست زائران دارای سابقه اعتیاد در اختیار پلیس

اعصاب سنج: آغاز طرح ترافیك جدید تهران، سلب حضانت از خانواده های سوء استفاده كننده از كودكان، وضعیت نگران كننده منابع آب زیرزمینی كشور، غربالگری «سلامت روان دانش آموزان» كلیه مقاطع تحصیلی از مهرماه و... از مهم ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز شنبه هستند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
طرح ترافیك جدید تهران شروع شد + نقشه سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت اعلام نمود كه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز با حذف طرح زوج یا فرد در پایتخت طرح ترافیكی جدید در این محدوده اجرا می شود.
وی در این زمینه توضیح داد: از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه بامداد امروز (اول تیرماه) یعنی همزمان با ساعت آغاز طرح ترافیك، طرح جدید ترافیكی تهران - كه جایگزین طرح زوج یا فرد سابق در همان محدوده شده است - شروع شد.
لیست زائران دارای سابقه اعتیاد در اختیار پلیس سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه های كشور اقدامات پلیس فرودگاه در حج تمتع ۹۸ را تشریح نمود.
وی با اشاره به اقدامات كنترلی در فرودگاه ها اظهار داشت: یكی از اشكالات ما حمل مواد مخدر از طرف بعضی از زائران سالخورده است كه برای پیش گیری از این مساله كه البته تعداد آن قلیل است، جلسات مختلفی با پلیس مبارزه با مواد مخدر و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و ستاد داشتیم. همین طور فهرست زائرانی كه سابقه اعتیاد داشتند در اختیار پلیس قرار گرفته است و ما اقدامات كنترلی بیشتری روی این افراد خواهیم داشت.
فرمانده پلیس فرودگاه های كشور با اشاره به اینكه همراه داشتن مواد مخدر سبب بازماندن از سفر خواهد شد، اظهار داشت: اگر در كشور عربستان نیز این مواد كشف شود مطابق قوانین آن كشور با زائران برخورد خواهد شد.
سلب حضانت از خانواده های سوء استفاده كننده از كودكان حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به آغاز طرح جمع آوری كودكان كار و خیابان اظهار داشت: برمبنای آخرین گزارش ها تا كنون ۸۲ كودك كار و خیابان در استان تهران جمع آوری شده اند.
وی با اشاره به اینكه طرح جمع آوری كودكان كار و خیابان در استان تهران شروع شده و طی یكی دو ماه آینده در استان البرز نیز اجرا می شود، اظهار داشت: فرمانداری، وزارت كشور، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشكی و سازمان های مردم نهاد در همكاری با سازمان بهزیستی در این خصوص وارد عمل شده اند.
خداحافظ «زوج و فرد»! سال قبل كارشناسان و مسئولان ترافیكی پایتخت به این نتیجه رسیدند كه طرح ترافیك به تنهایی نتوانسته است حال و هوای تهران را بهبود ببخشد. بنا بر این با الگوگیری از كشورهای دیگر، مدل تردد نوبتی آن هم با استناد به رقم سمت راست پلاك خودرو ها در محدوده مركزی شهر تهران را اجرایی كردند؛ طرحی كه بعدها به طرح «زوج یا فرد» شناخته شد.
علی پیرحسینلو، مشاور فرهنگی معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تاریخچه اجرای طرح زوج و فرد در تهران اظهار داشت: از آذر ماه سال ۸۴ و با عنایت به شرایط خاص، مدیران شهری و مسئولان تصمیم گرفتند تردد خودرو ها را نوبتی كنند كه بر این اساس تردد خودرو ها برمبنای عدد سمت راست پلاك شان به روزهای زوج و فرد تقسیم شد و از ساعت ۶ و ۳۰ تا ۱۹ این طرح اجرایی می شد.
غربالگری «سلامت روان دانش آموزان» كلیه مقاطع تحصیلی از مهرماه مسعود شكوهی، مدیركل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تا سال قبل همه دانش آموزان پایه هفتم، هشتم و قسمتی از دانش آموزان پایه نهم مورد سنجش قرار گرفتند، اعلام نمود كه از مهرماه آینده غربالگری پایه سلامت روان برای همه دانش آموزان در كلیه مقاطع تحصیلی انجام می شود.
وی جزئیات غربالگری سلامت روان دانش آموزان در سال تحصیلی آینده را تشریح و اظهار نمود: برای سال تحصیلی جاری، غربالگری اولیه سلامت روان بهمن ماه سال ۹۷ انجام شد و نتایج آن برای استفاده مشاورین در برنامه ریزی های درون مدرسه ای و فردی در اختیارشان قرار گرفت.
وضعیت نگران كننده منابع آب زیرزمینی كشور محمدرضا گلدانساز، یك پژوهشگر حوزه منابع آب با اشاره به اینكه ناپایدارترین سفره های آب زیرزمینی در استان های هرمزگان، فارس و اصفهان قرار دارند، اظهار داشت: از آبخوان های قزوین، تهران - كرج، ورامین، ساوه، ابهر -خرمدره، قروه - دهگلان، فریمان - تربت جام، مشهد، زنجان، نیشابور و هشتگرد بیشترین استفاده را می شود و آنها نیز در شرایط ناپایداری قرار دارند.
وی با اشاره به اینكه منابع آب زیرزمینی در كشور با وجود بارندگی های كم سابقه در سال آبی جاری همچنان در وضعیت نامطلوبی قرار دارند و بارش ها نتوانسته كسری مخازن آب زیرزمینی كه طی چند دهه برداشت بی رویه به وجود آمده است را جبران كند، اظهار نمود: طبق آمار و اطلاعات وزارت نیرو، سطح آب زیرزمینی در اغلب دشت های كشور افت شدیدی دارد و تابحال بیشتر از ۴۰۰ محدوده از ۶۰۹ محدوده مطالعاتی كشور در شرایط ممنوعه و ممنوعه بحرانی قرار گرفته اند.
از تراژدی خیابان ۱۷ شهریور تا تغییر هویت «ویلا» رویكرد پیاده محوری و شهرهای انسان محور چندسالی است كه در امتداد اجرای سیاست های كاهش آلودگی هوا و ترغیب مردم به كاهش استفاده از خودرو های شخصی و بطور كل دست یابی به شهرهای پاك، در كشور باب شده است.
مجتبی صفدر نژاد، پژوهشگر دكتری شهرسازی دانشگاه علم و صنعت، با اشاره به اینكه حركت پیاده، ضروری ترین، طبیعی ترین و قدیمی ترین شكل جابه جایی انسان شمرده می شود كه هنوز هم بهترین روش برای دستیابی به ارزش ها و جاذبه های نهفته در محیط است، اظهار نمود: در حقیقت، پیاده راه، حكم واسط میان دسترسی سواره و مقاصد مردم برای خرید و بهره مندی از خدمات و… را دارد. در تعریف پیاده راه می توان اظهار داشت كه پیاده راه ها، معابری هستند كه بالاترین نقش اجتماعی را دارند و تسلط و غلبه حركت در آنها با عابران پیاده است؛ البته سطح تسلط و غلبه آنها، در معابر مختلف متفاوت می باشد. همچنین، در تعریف دیگری می توان اظهار داشت كه پیاده راه ها، خیابان هایی محصوری هستند كه ترافیك سواره، یا بطور كامل و یا در قسمتی از آن حذف می شود و تردد خودرو ها تنها در زمان های خاصی از شبانه روز و به صورت كنترل شده در آن جریان دارد.
بیمارستان های كشور «شبكه ای» می شوند + جزئیات بهزاد كلانتری، مدیركل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت جزئیات برنامه این وزارتخانه برای شبكه ای كردن بیمارستان ها را توضیح داد.
وی از اقدام وزارت بهداشت برای اداره شبكه ای بیمارستان های كشور آگاهی داد و اظهار داشت: راه اندازی بیمارستان های شبكه ای یا زنجیره ای، اقدامی است كه در دنیا در حال انجام می باشد. وزارت بهداشت هم مدتی است كه بخشنامه آنرا تدوین كرده كه حالا این بخشنامه در مرحله نظرخواهی بوده و نهایتاً در ماه جاری نهایی می شود.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
طرح ترافیك جدید تهران شروع شد + نقشه
بیمارستان های كشور «شبكه ای» می شوند + جزئیات
كشف جسد معلمِ چینی بعد از ۱۶ سال
وضعیت نگران كننده منابع آب زیرزمینی كشور
از تراژدی خیابان ۱۷ شهریور تا تغییر هویت «ویلا»

منبع:

1398/04/02
13:45:54
5.0 / 5
4474
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج