مشاركت زنان در امر سلامت بسیار موثر است

مشاركت زنان در امر سلامت بسیار موثر است

اعصاب سنج: دبیر مجمع خیرین سلامت كشور اظهاركرد: متاسفانه ظرفیت های بانوان در این مجمع مغفول مانده بود در صورتیكه مشاركت بانوان در امر سلامت بسیار موثر است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری در ششمین همایش مجمع خیرین سلامت آذربایجان شرقی كه با مشاركت دانشگاه علوم پزشكی تبریز و حضور مسئولان استانی و كشوری و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در تبریز برگزار شد، با اشاره به اهداف و چشم انداز این مجمع اظهار داشت: سازماندهی، تقویت و توسعه فعالیت های خیریه در ارتباط با بهداشت و درمان، نیازسنجی و تعیین اولویت های بخشی سلامت و درمان و بهره گیری از نظرات كارشناسی دانشگاه علوم پزشكی و دیگر سازمان های ذیربط در امر بهداشت و درمان، تلاش و تبلیغ در جهت جذب و حمایت كمك های مردمی همچون اهداف و چشم انداز مجمع خیرین سلامت استان است.

وی همین طور رفع نیازهای بهداشتی و درمانی افراد در حد مقدور، ارائه مشاوره به افراد و خیرین در جهت سرمایه گذاری بهینه آنان در بخش درمان و تقدیر و پشتیبانی از برنامه های خیرین در زمینه بهداشت و درمان را از دیگر اهداف این مجمع عنوان نمود.

دبیر مجمع خیرین سلامت كشور با بیان این كه هیچ كاری بالاتر از كار خیر در سلامت نیست، اظهار داشت: باید روستاهای دورافتاده نیز به خیران معرفی شود.

شهریاری اشاره كرد: در شرایط فعلی كشور وضعیت معیشتی برخی مناسب نمی باشد و توان تامین هزینه های درمانی را ندارند. بدین جهت اگر خیرین كمك نكنند لطمه های جدی به این حوزه وارد می شود.

دبیر مجمع خیرین سلامت كشوردر اختتام اظهار داشت: طرح تحول سلامت یكی از طرح های بزرگی بود كه در زمینه بهداشت و درمان و كاهش هزینه ها در بیمارستان های دولتی انجام گرفت. دولت نیز مصمم است كه طرح را بطور كامل اجرا نماید و مجلس نیز در این زمینه همكاریهای لازم را انجام دهد.

منبع:

1398/04/07
14:10:22
5.0 / 5
4645
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج