رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز:

دانشگاه چمران اهواز علاقه به هرس درختان كونوكارپوس خود ندارد

دانشگاه چمران اهواز علاقه به هرس درختان كونوكارپوس خود ندارد

اعصاب سنج: رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: برخی دستگاه ها همچون دانشگاه چمران علاقه به هرس درختان كونوكارپوس خود ندارند در حالی كه مضر بود آن هنگام باران برای تنفس شهروندان ثابت شده است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، ایرج نظری قبل از ظهر امروز در سومین كارگروه سلامت و امنیت غذایی خوزستان به اجرای بسیج ملی كنترل فشار خون در استان اشاره و اظهار نمود: این برنامه برای پایش ۵۰ درصد از افراد استان همچون افراد بالای ۳۰ سال، مادران حامله و افرادی كه نارسایی كلیوی دارند، پیش بینی شده بود كه بعد از موفقیت اجرا در این پایش به ۹۰ درصد هم رسید.
وی افزود: گزارش تجزیه و تحلیل این آمار در اختیار مسئولان كشوری و استانی قرار خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اهواز در ادامه به هرس درختان كونوكارپوس تاكید و اشاره كرد: مقرر شد، شهرداری كار هرس این درخت را انجام دهد و اگر گزارشی در خصوص اینكه بارش ها زودتر آغاز می شوند، وجود داشته باشد، باید كار سریعتر انجام پذیرد.
وی اضافه كرد: بعضی دستگاه ها همچون دانشگاه شهید چمران اهواز، تمایلی به هرس این گیاه در فضای اداری خود ندارند به رغم اینكه پس از تحقیقات، ثابت شده این درختان تاثیر زیادی بر مشكلات تنفسی دارند.
دبیر كارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی خوزستان، مصوبات سال ۹۷ این شورا را ۴۸ مصوبه عنوان و بیان كرد: حدود ۷۰ درصد این مصوبات انجام و به اجرا در آمده است.
نظری، ۳۰ درصد مصوبات باقیمانده شورای سلامت خوزستان را دو مورد دانست و تشریح كرد: مورد اول آب آشامیدنی روستاهای زبیده و خلیفه حیدر شوش است كه به رغم تاكید استاندار خوزستان هنوز تكمیل نشده است. مورد دوم، كشتارگاه بهبهان است كه به رغم پیگیری مصوبات، هنوز در هاله ای از عدم پیشرفت باقی مانده و مشكلاتی در نحوه كار موجب توقف آن شده است.


منبع:

1398/04/25
15:04:05
5.0 / 5
4922
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج