رئیس مركز پزشكی حج و زیارت در گزارش اعصاب سنج:

انتقال حجاج بیمار به عرفات با اتوبوس آمبولانس

انتقال حجاج بیمار به عرفات با اتوبوس آمبولانس

اعصاب سنج: رئیس مركز پزشكی حج و زیارت هلال احمر، اظهار داشت: برمبنای راهكارهای در نظر گرفته شده برای ایام تشریق، حجاج ناتوان و بیمار با اتوبوس-آمبولانس به عرفات برده خواهند شد.محمد تقی حلی ساز، در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب آخرین اقدامات مركز پزشكی در حج تمتع اظهار داشت: هم اكنون اغلب حجاج وارد مكه شده اند و بیمارستان های مكه آماده خدمت رسانی به زائران كشورمان است.
وی اضافه كرد: بیمارانی كه قادر به درمان در بیمارستان های ایرانی باشند، در همانجا بستری اما بیمارانی كه نیاز به خدمات درمانی بیشتری دارند طبق روال عادی به بیمارستان های سعودی منتقل می شوند. تابحال نیز ۱۰ الی ۱۲ عمل جراحی و حتی دیالیز بیماران در بیمارستان های سعودی انجام شده است. بخش آی سی یو و سی سی یوی بیمارستان های هلال احمر نیز فعال است.
حلی ساز درباب ایام تشریق توضیح داد: برای این ایام دو راهكار در نظر گرفته شده است. افرادی كه از نظر جسمی ناتوان بوده و مشكلات زیادی دارند با اتوبوس-آمبولانس به عرفات برده خواهند شد و راهكار دوم نیز برگزاری بیمارستان صحرایی در عرفات و منا برای خدمت رسانی به حجاج كشورمان است.
رئیس مركز حج و زیارت با اشاره به اینكه شعار امسال مركز پزشكی، دیده بان برای سلامت است، گفت: امیدواریم در حج امسال مشكلات قبلی پیش نیاید و تنها نگرانی ما سوژه گرمازدگی حجاج است. برای این منظور نیز تونل های سرما در نظر گرفته شده و سفارش های آموزشی به كارگزاران و زائران داده شده است.
وی درباب رمی جمرات نیز توضیح داد: در این ایام نیز پزشكان در راه حاضر هستند و به وضعیت تمامی حجاج نظارت می كنند.
حلی ساز اضافه كرد: تابحال ۳ نفر از حجاج كشورمان به سبب سكته قلبی فوت شده اند البته این افراد سابقه بیماری قلبی نیز داشته اند.
وی درباب بیمارستان های مكه توضیح داد: ۵ بیمارستان در مكه فعال است كه تمامی خدمات همچون آزمایشگاه، رادیولوژی و دیگر خدمات درمانی را ارائه می دهد. تابحال بالغ بر ۲۰۰ هزار خدمات درمانی شامل ویزیت های عمومی، تخصصی، پانسمان، تزریقات و غیره انجام شده است. خدماتی همچون انتقال بیماران به بیمارستان های سعودی و امدادراسنی نیز همچون اقدامات نیروهای مركز پزشكی است.


منبع:

1398/05/13
19:41:03
5.0 / 5
5257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج