در اولین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان سلامت اعلام شد

وجود ۴۰۰ شركت فعال در عرصه اقتصاد دانش بنیان، شبكه سازی برای توسعه همكاری در بخش سلامت

وجود ۴۰۰ شركت فعال در عرصه اقتصاد دانش بنیان، شبكه سازی برای توسعه همكاری در بخش سلامت

اعصاب سنج: معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ایجاد 4 هزار و 400 شركت دانش بنیان در كشور، اظهار داشت: از این تعداد 400 شركت بعنوان بازیگران اصلی اقتصاد فعال می باشند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر الیاسی در نخستین مجمع پیشگامان اقتصاد دانش بنیان سلامت كه عصر امروز در مجتمع شكوفایی شركتهای دانش بنیان برگزار شد، با اشاره به اقدامات حمایتی معاونت علمی از شركت های دانش بنیان، اضافه كرد: توسعه صادرات بین المللی، حضور در جمع شركت های برتر بین المللی، حضور شركت های دانش بنیان در بین ۱۰۰ شركت برتر داخلی همچون چشم اندازهای ما در حوزه شركت های دانش بنیان است.
وی با اشاره به تشكیل مجمع شركت های پیشگام در حوزه سلامت، اظهار نمود: با عنایت به اطلاعات ارائه شده از طرف شركت ها، شركت های منتخب برای حضور در مجمع پیشگامان برمبنای شاخص هایی چون اقتصادی، میزان صادرات و حجم فعالیت ها انتخاب شدند كه بر این اساس ۳۶۰ شركت با فروش بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان انتخاب شدند.
الیاسی با اشاره به اینكه از این تعداد ۱۲۷ شركت برای حضور در مجمع پیشگامان انتخاب شدند، تصریح كرد: این شركت ها ۵۰ درصد فروش شركت های دانش بنیان را دارند، ضمن آنكه ۵۰ درصد اشتغال كل شركت های دانش بنیان در این شركت ها رخ داده است.
معاون سیاست گذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با انتخاب این شركت ها تلاش شد تا حمایت ویژه ای از این شركت ها صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه در این جلسه ۵۸ شركت پیشگام حوزه سلامت برمبنای معیارهای مالی و اعتباری انتخاب شدند، اظهار داشت: ما در این برنامه به دنبال دو هدف همكاری با این شركت ها و شبكه سازی برای توسعه همكاری در بخش سلامت هستیم.
الیاسی با تاكید بر اینكه در رویداد امروز شركت های شتاب دهنده تخصصی حوزه سلامت حضور دارند، ابراز امیدواری كرد كه در این جلسه شبكه سازی در بین شركت های دانش بنیان بخش سلامت آغاز شود و زمینه برای تعاملات بیشتر در این حوزه رخ دهد.1398/05/20
13:42:28
5.0 / 5
5487
تگهای خبر: سلامت , شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج