وزیر بهداشت:

اجازه نمی دهیم مافیای دارو مشكلی در تولید داخلی ایجاد كند

اجازه نمی دهیم مافیای دارو مشكلی در تولید داخلی ایجاد كند

اعصاب سنج: وزیر بهداشت اظهار نمود: بطور قطع اجازه نمی دهیم مافیا در زمینه تولید داخلی دارو مشكلی ایجاد كند و نباید هم خیلی روی این جریان حساب باز نماییم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره عدم كاهش قیمت داروها با وجود كاهش نرخ ارز، با رد این مساله اظهار نمود: قیمت داروها معمولا با دلار تعیین نمی گردد و روند قیمت گذاری داروها بصورت سالیانه و برمبنای تورم انجام می گیرد.

وی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره شركت هایی كه بعنوان مافیای دارو معروف اند، اشاره كرد: اساسا اجازه نمی دهیم تا آنها مشكلی در زمینه تولید داخلی كشور ایجاد كنند و نباید هم خیلی روی این جریان حساب باز نماییم. اراده مقام معظم رهبری و نظام بر این است كه در مقابل این جریان و مافیا بایستیم و ما نیز محكم ایستاده ایم و آقای رئیس جمهور در این حوزه حمایت ویژه ای می كنند و اساسا در این حوزه موفق خواهیم شد.

وزیر بهداشت همین طور درباره نصب كارتخوان از طرف پزشكان و اخبار انتشار یافته در این زمینه، اظهار نمود: این مسئله بحثی در رابطه با سازمان مالیاتی است و پزشكان ما در این قضیه خیلی مداخله نمی كنند.

نمكی درانتها با اشاره به آغاز اجرای طرح سیستم ارجاع و پزشك خانواده، اظهار داشت: طرح سیستم ارجاع و پزشك خانواده را پس از پرونده الكترونیك سلامت در چند استان به صورت پایلوت آغاز كردیم و امیدواریم تا آخر سال درصد قابل توجهی از طرح را اجرایی نماییم.
1398/05/24
08:51:46
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دارو , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج