جزئیات طرح ماندگاری پزشك در مناطق محروم اعلام می شود

جزئیات طرح ماندگاری پزشك در مناطق محروم اعلام می شود

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از اعلام جزئیات طرح ماندگاری پزشكان در مناطق محروم، در آینده ای نزدیك اطلاع داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه مراسم روز پزشك در جمع خبرنگاران درباره برنامه های این وزارت بهداشت برای ماندگاری پزشكان در مناطق محروم اظهار نمود: در این زمینه طرحی آماده شده و آخرین مراحل تدوین آن در حال انجام می باشد و به دنبال ایجاد انگیزه برای ماندگاری پزشكان در نقاط محروم هستیم.
وی اظهار داشت: پزشك را نمی توان فقط با طرح نیروی انسانی در نقاط محروم و كمتر توسعه یافته نگه داشت و باید برای حضور بخش خصوصی در نقاط محروم، انگیزه اقتصادی هم ایجاد نماییم. جزئیات این طرح دو هفته آینده اعلام می شود.
نمكی درباره برنامه وزارت بهداشت برای تخت های بیمارستانی هم اظهار نمود: ضریب اشغال مناسبی را به صورت تضمینی خریداری می نماییم و حداقل بین دو تا سه سال پزشك و پرستار با هزینه دولت برای بخش خصوصی تامین نماییم.
او همینطور با اشاره به راه دشوار پیش رو برای كنترل بیماری های غیرواگیر اظهار داشت: همان گونه كه در پویش ملی كنترل فشار خون از پزشكان كمك گرفتیم، در كنترل دیابت و طرح ملی هر خانه یك پایگاه سلامت، كنترل بعضی از بیماری های واگیر مثل سالك و بیماری های مشترك انسان و دام از كمك های كادر پزشكی و پیراپزشكی استفاده خواهیم كرد.1398/06/02
13:22:54
5.0 / 5
4641
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج