معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

آمادگی ۹ بیمارستان در كرمانشاه برای خدمت رسانی در اربعین، برگزاری ۲ بیمارستان صحرایی

آمادگی ۹ بیمارستان در كرمانشاه برای خدمت رسانی در اربعین، برگزاری ۲ بیمارستان صحرایی

اعصاب سنج: معاون بهداشت وزارت بهداشت از آمادگی 9 بیمارستان وزارت بهداشت در استان كرمانشاه برای خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دكتر علیرضا رئیسی در نشست مشترك با مهندس بازوند - استاندار كرمانشاه، اضافه كرد: ۷ بیمارستان استان به صورت معین و ۷ بیمارستان غیر دانشگاهی نیز در زمینه درمان خدمت رسانی خواهند كرد.
وی اظهار داشت: با عنایت به نیاز منطقه و حضور گسترده زائران، ۲ بیمارستان صحرایی نیز برپا خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه كرد: ۴۳ پایگاه شهری و جاده ای فوریت های پزشكی، ۸۲ نقطه ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳ فروند بالگرد آماده خدمات امدادی به زوار اربعین حسینی در این منطقه خواهند بود.

رئیسی با اشاره به حضور گسترده حوزه بهداشت در این مراسم اظهار داشت: ۱۴ مركز جامع سلامت شبانه روزی در طول مسیرهای تردد زائران، ۶ مركز شبانه روزی در قصرشیرین و پایانه خسروی، ۳ پست قرنطینه مرزی و همین طور ۵ دستگاه موبایل كلینیك دندانپزشكی به زائران خدمت بهداشتی ارائه خواهند كرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در این جلسه بر توجه جدی به تامین آب بهداشتی، توجه به مخاطرات زیست محیطی ناشی از دفع فاضلاب و آموزش و آگاهی بخشی عمومی خادمین موكب ها درباب توزیع مواد غذایی، هماهنگی سازمان ها با خادمین سلامت و تدوین برنامه ترافیكی امداد به بیماران و مصدومان احتمالی اصرار كرد.

بنابر اعلام وبدا، سپس مهندس هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه ضمن تشكر از فعالیت های وزارت بهداشت برای برگزاری با شكوه راهپیمائی اربعین حسینی گفت: فواصل كوتاه میان شهرهای مسیر تردد زوار اربعین از مرز خسروی و زیرساخت های پایانه بین المللی خسروی سبب شده كه تردد زوار از این مسیر راحت تر باشد.

استاندار كرمانشاه گفت: رصد و رسیدگی وضعیت سلامت و بهداشت زوار اربعین از مهم ترین محورهای برنامه های ما در روزهای تردد زوار است كه مسئولیت این مساله از نظر سازمانی با وزارت بهداشت خواهد بود كه با عنایت به تجربه زلزله سال ۹۶، به خوبی از عهده آن برخواهند آمد.

در این جلسه دكتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، تعدادی از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه نیز حضور داشتند.
منبع:

1398/06/28
12:12:16
5.0 / 5
4429
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج