انتقاد به نحوه جذب مددكاران اجتماعی توسط وزارت بهداشت

انتقاد به نحوه جذب مددكاران اجتماعی توسط وزارت بهداشت

اعصاب سنج: رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران نسبت به نحوه جذب مددكاران اجتماعی در آزمون استخدامی وزارت بهداشت انتقاد نمود.


سید حسن موسوی چلك در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه آزمون استخدامی وزارت بهداشت هر چند وقت یكبار برگزار می گردد و فارغ التحصیلان این آزمون را فرصت طلایی برای اشتغال می دانند اظهار داشت: با توجه به این كه میزان استخدام مددكاران اجتماعی نسبت به رشته های دیگر كمتر است در این آزمون هم با مشكلاتی رو به رو هستند. بتازگی وزارت بهداشت سهمیه استخدامی را برای مددكاران اجتماعی در نظر گرفته است اما در این آزمون فارغ التحصیلان كارشناسی ارشد رشته مددكاری اجتماعی كه مدرك "كارشناسی" آنها مددكاری اجتماعی نیست، امكان شركت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت را ندارند و از آن محروم شده اند.

وی ادامه داد: بر طبق دفترچه آزمون استخدامی وزارت بهداشت، تنها افرادی كه مدرك كارشناسی و كارشناسی ارشدشان در رشته مددكاری اجتماعی بوده است می توانند به استخدام این وزارت خانه دربیایند، این در شرایطی است كه بااینكه امكان دارد این افراد اولویت بیشتری برای استخدام داشته باشند اما نمی توان سایرین را از این فرصت محروم كرد.

رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران با تاكید بر این كه در طرح طبقه بندی مشاغل سازمان امور استخدامی هم این مساله مطرح نیست اشاره كرد: این تفكر غلطی است كه در روند استخدام وزارت بهداشت غالب شده است و بدین سان بعضی از دانشجویان صاحب صلاحیتی كه در دانشگاه های داخل كشور موفق به ستاندن مدرك كارشناسی ارشد در رشته مددكاری اجتماعی شده اند از استخدام بازمی ماندند.

موسوی چلك با بیان این كه انتظار داریم سازمان امور استخدامی كشور و وزارت بهداشت نسبت به این شرایط تجدید نظر كنند افزود: انتظار داریم كه این روند در حذف بعضی از دانش آموختگان رشته مددكاری اجتماعی متوقف شود و این تفكر غلط موجب نارضایتی جامعه مددكاری اجتماعی از مسئولان وزارت بهداشت نشود.
منبع:

1398/07/04
20:25:25
5.0 / 5
4569
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج