علت حذف برخی داروها از پوشش بیمه تامین اجتماعی

علت حذف برخی داروها از پوشش بیمه تامین اجتماعی

به گزارش اعصاب سنج مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه اظهار داشت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است كه داروهای خارجی كه مشابه ایرانی دارند از فهرست بیمه بیرون بروند تا ضمن صرفه جویی از تولید داخلی حمایت شود. این مساله مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق های بیمه ای باید این مصوبه را اجرا كنند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ششمین جلسه از نشست های گفت وشنود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی (دیده بان رفاه و تامین اجتماعی) با تبریك روز سالمند به تمامی پیشكسوتان و بازنشستگان كشور اظهار داشت: كاركرد این جلسات شنیدن مطالب شركای اجتماعی و ذینفعان است كه بطور قطع این گفتگوها در تصمیم گیریها اثرگذار می باشد.

وی با اشاره به اینكه با دریافت دیدگاه ها و نظرات ذینفعان به دنبال كسب رضایتمندی آنها هستیم، اضافه كرد: خلاصه این جلسات تنظیم و مدون و برای وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ارسال می شود.

سالاری با اشاره به نظرات مطرح شده از طرف روسا و نمایندگان بازنشستگان حاضر در جلسه گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان مطالبه به حق این قشر است. آقای شریعتمداری نیز تاكید دارند كه منابع لازم برای اجرای این مساله را تامین نماییم. در این خصوص مقدماتی شروع شده است. مجلس نیز به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه كه مورد پرسش حضار بود، نیز اظهار داشت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی است كه داروهای خارجی كه مشابه ایرانی دارند از فهرست بیمه بیرون بروند تا ضمن صرفه جویی از تولید داخلی حمایت شود. این مساله مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق های بیمه ای باید این مصوبه را اجرا كنند.

وی اضافه كرد: درباب بیمه تكمیلی و پرداخت مطالبات مراكز درمانی طرف قرارداد برنامه های خوبی در حال اجراست و تلاش می نماییم تاخیر به شركت های بیمه نداشته باشیم. در مورد پرداخت مطالبات مراكز درمانی طرف قرارداد نیز برمبنای تفاهم نامه با وزارت بهداشت حركت می نماییم تا پرداخت ها بموقع صورت گیرد و تكریم و كیفیت خدمات برای بازنشستگان و بیمه شدگان نیز حفظ شود.
سالاری با تاكید براینكه در نظر است مطالبات طرف قرارداد مراكز درمانی تامین اجتماعی سر ماه و بموقع پرداخت گردد، اضافه كرد: ماه جاری نیز تعهدات خودرا در قبال وزارت بهداشت ایفا كرده ایم و اجازه نمی دهیم كسری در این زمینه ایجاد شود و اهتمام می نماییم چنین رویه ای استمرار یابد.
وی افزود: نرخ امید به زندگی طی سالهای گذشته افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه كرد: سن بازنشستگی در ۳۰ سال قبل كاهش پیدا كرده است و این مسئله در محاسبات بیمه ای صندوق های بیمه ای موثر است. از دیگر عواملی كه هزینه های این سازمان را افزایش داده است بیمه های حمایتی بوده است كه البته توسط این دولت و این مجلس ایجاد نشده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سالاری اظهار داشت: گسترش دامنه مشاغل سخت و زیان و آور و وضعیت اشتغال در كشور نیز در محاسبات بیمه ای ما موثر بوده و نرخ پشتیبانی را كاهش داده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اشاره كرد: خدماتی كه این سازمان موظف به ارائه آن است با مدیریت بهینه ادامه پیدا می كند.
منبع:

1398/07/10
15:48:02
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , بیمه‌
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج