نقش ورزش در كاهش اثرات شیمی درمانی بر قلب

نقش ورزش در كاهش اثرات شیمی درمانی بر قلب

اعصاب سنج: نتایج یك تحقیق نشان داده است ورزش كردن می تواند از قلب در مقابل عوارض شیمی درمانی حفاظت كند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، شیمی درمانی می تواند تاثیرات بدی بر قلب داشته باشد اما برنامه های ورزشی اختصاصی به فرد كمك می نماید تا بعضی از این لطمه ها را كم كند.
مشكلات قلبی از عوارض جانبی شایع در مبتلایان به سرطان است برای اینكه درمان سرطان عملكرد قلب را مختل كرده و خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی را خصوصاً در بیمارانی كه گرفتار شاخصهای خطرزا همچون فشار خون بالا هستند بالا می برد.
همچنین بگفته پژوهشگران ایتالیایی بیماری قلبی و سرطان اغلب از شاخصهای خطرزای مشابهی ناشی می شوند و اغلب از بیماران مبتلا به سرطان درخواست می شود تا رژیم غذایی سالمی داشته باشند، از استعمال سیگار خودداری كرده، وزن خودرا كنترل كنند و حركات ورزشی انجام دهند.
در این بررسی بر اهمیت این مساله كه هر بیمار برنامه ورزشی منحصر به خودرا داشته باشد تاكید گردیده است. پژوهشگران معتقدند افراد بلافاصله بعد از آنكه بیماری سرطان در آنان تشخیص داده شد و حتی قبل از شروع روند درمان از قبیل شیمی درمانی باید ورزش كردن را آغاز كنند.
به گزارش هلث دی نیوز، پژوهشگران ایتالیایی اظهار داشتند: مبتلایان به سرطان اغلب نسبت به افراد دیگر فعالیت جسمی كمتری دارند. همین طور ورزش كردن برای این بیماران كه تحت درمان قرار دارند و صرف نظر از نوع درمان ضروری می باشد. در عین حال تمرین های استقامتی در بهبود عملكرد سیستم قلبی عروقی و كاهش التهاب موثرتر است.
منبع:

1398/07/20
14:17:37
5.0 / 5
4911
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سرطان
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج