وزیر بهداشت مطرح كرد

دستاوردهای پزشكی ایران بعد از انقلاب اسلامی، بیماری های غیرواگیر، نیازمند تغییر الگوی زندگی

دستاوردهای پزشكی ایران بعد از انقلاب اسلامی، بیماری های غیرواگیر، نیازمند تغییر الگوی زندگی

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: كاهش مرگ و میر كودكان و زنان و توسعه شبكه بهداشتی و درمانی كه در میان كشورهای منطقه و جهان بعنوان یكی از موفق ترین برنامه ها درخشید، همچون دستاوردهای ایران در حوزه سلامت در سال های پس از انقلاب است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در همایش پیاده روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: آن زمان كودكان مان را با ۶ دلار ضد ۶ بیماری واكسینه می كردیم. همینطور گسترش خانه های بهداشت كمك زیادی به ارتقای سطح سلامت كشور كرد.
وی اضافه كرد: امروز گرفتار چالش بیماری های غیرواگیر هستیم كه نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یكی از عوامل این تغییر، ورزش همگانی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با بیان این كه خوشحالم نشست منطقه ای را با ورزش همگانی شروع كردیم، اظهار داشت: وزیر وزرش و شهردار تهران از حامیان ورزش همگانی هستند و ورزش قهرمانی هم از دل ورزش همگانی می روید.
بنابر اعلام وبدا، همایش پیاده روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت بامداد امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر كل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار گردید.
همچنین بنابر اعلام شهرنوشت، پیروز حناچی - شهردار تهران هم در این مراسم با اشاره به ادبیات كهن كشورمان درباره ورزش اظهار داشت: در ادبیات كهن ما آمده است كه «ز نیرو بود مرد را راستی / ز سستی كژی زاید و كاستی». اگر امروز در زندگی شهری شاهد شیوع اضافه وزن، فشار خون و دیابت و تبعات ناشی از آن هستیم، باید به ورزش همگانی بپردازیم و همه باید تلاش نماییم كه شهروندان بیشتر به ورزش روی آورند. این امر ممكن نمی گردد مگر این كه دستگاه های ذیربط همكاری كنند.
وی سخن خویش را با بیتی از حافظ با این مضمون كه «حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت / آری به اتفاق جهان می توان گرفت»، تمام كرد.1398/07/22
18:15:49
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج