پیش گیری از شكستگی لگن در زنان مسن با ورزش سبك

پیش گیری از شكستگی لگن در زنان مسن با ورزش سبك

اعصاب سنج: متخصصان برمبنای بررسی های جدید خود تاكید نمودند كه ورزش كردن به زنان مسن كمك می نماید تا از خطر شكستگی استخوانی در امان بمانند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: تحرك فیزیكی حتی انجام ورزش های سبك همچون پیاده روی روزانه سبب می شود زنان مسن كمتر در معرض شكستگی استخوان لگن قرار گیرند.
پژوهشگران در مطالعات مختلفی بر ارتباط بین انجام مرتب حركات ورزشی و كاهش خطر شكستگی استخوان لگن تاكید كرده اند. طبق اعلام مركز كنترل و پیش گیری از امراض آمریكا هر سال بیشتر از ۳۰۰ هزار فرد ۶۵ سال به بالا در این كشور به سبب شكستگی استخوان لگن در مراكز درمانی بستری می شوند.
در این بررسی جدید پژوهشگران آمریكایی به مطالعه روی بیشتر از ۷۷ هزار زن مسن پرداخته و در مورد انواع حركات ورزشی كه با كاهش خطر شكستگی استخوان لگن و دیگر استخوان ها ارتباط دارد مطالعاتی انجام دادند.
آنها دریافتند بطور میانگین بانوانی كه مرتب ورزش می كنند در مدت زمان ۱۴ سال كمتر در معرض شكستگی استخوان لگن هستند. همین طور انجام ورزش های سبك می تواند خطر لطمه دیدگی های جدی را كم كند.
به گزارش هلث دی نیوز، یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: ارتباط میان پیاده روی و كاهش خطر شكستگی استخوان لگن رضایت بخش است. با افزایش سن افراد كمتر به انجام حركات ورزشی اقدام می كنند در صورتیكه یافته های جدید همواره تاكید دارند كه برای پیش گیری از خطر شكستگی انجام تمرینات بدنی سنگین ضروری نیست.
منبع:

1398/08/06
10:44:56
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: پیشگیری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج