محققان دریافتند؛

سلول های ایمنی سبب ترمیم مغز در طول خواب می شوند

سلول های ایمنی سبب ترمیم مغز در طول خواب می شوند

اعصاب سنج: پژوهشگران پی بردند سلول های ایمنی موسوم به میكروگلیا در طول خواب فعال بوده و به ترمیم و بازیابی مغز كمك می كنند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، محققان دانشگاه راچستر آمریكا دریافتند سلول های ایمنی معروف به میكروگلیا كه نقش مهمی در سازماندهی مجدد ارتباطات بین سلول های عصبی، مقابله با عفونت ها، و ترمیم صدمه ها و صدمات دارند، عموما در طول خواب هم فعال می باشند.
میكروگلیا بعنوان نخستین واكنش دهنده مغز عمل می كند و از مغز و نخاع حفاظت می كند و در مقابله با عفونت ها سریع وارد عمل شده و زوائد را از بافت سلولی مرده خارج می كند.
«آنیا ماجوسكا»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این تحقیق نشان داده است كه سیگنال های مغزی تنظیم كننده روند خواب و بیداری بعنوان كلیدی برای خاموش و روشن كردن سیستم ایمنی هم عمل می كنند.»
میكروگلیا به حفظ سلامت و عملكرد سیناپس ها كمك می نماید.
این مطالعه بر نقش نوراپی نفرین، انتقال دهنده عصبی كه باعث سیگنال دهی برانگیختگی و استرس در سیستم عصبی مركزی می شود، تاكید دارد.
این ماده شیمیایی به میزان كم در زمان خواب در مغز وجود دارد اما در صورت تولید، باعث برانگیختگی سلول های عصبی شده كه باعث بیداری و هوشیاری ما می شود.


منبع:

1398/08/08
09:34:37
5.0 / 5
4763
تگهای خبر: استرس , تولید , دانشگاه , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج