ستاری اعلام كرد

بومی سازی 97 درصدی داروها در كشور

بومی سازی 97 درصدی داروها در كشور

به گزارش اعصاب سنج معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در حالی كشور در بومی سازی ۹۷ درصدی داروها موفق شده است كه در زمینه صنایع لبنی و غذایی وابستگی های زیادی داریم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از چهار محصول پروبیوتیك شركت های دانش بنیان مستقر در پارك فناوری پردیس، با تاكید بر اینكه اتفاقات جدیدی در صنعت دارویی رخ داده كه حاصل زحمات سازمان غذا و دارو است، اظهار نمود: وجود چنین سازمانی به تولید داروها كمك زیادی می كند و یكی از چالش ها نبود سازمان هایی مانند سازمان غذا و دارو در حوزه های دیگری چون هواپیمایی و دامپزشكی است.
وی از بومی سازی ۹۷ درصد داروها در كشور اطلاع داد و خاطرنشان كرد: اما از جانب دیگر بعضی از این داروهای حوزه دام و طیور تابحال بومی سازی نشده است كه دلیل آن نبود زیر ساخت های مناسب برای دریافت تاییدیه های فنی است.
ستاری ابراز امیدواری كرد كه همواره اتفاقاتی در صنعت داروسازی رخ دهد، چونكه محققان پتانسیل توزیع داروهای مورد نیاز را دارند و خاطرنشان كرد: مفتخریم كه دو شركت دانش بنیان مستقر در پارك فناوری پردیس به تولید داروهای پروبیوتیك وارد شدند. پروبیوتیك ها فیلد جدیدی هستند كه می توانیم با توسعه آنها بازار این محصولات را كسب نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، واردات محصولات پروبیوتیك ها را بالا دانست و خاطرنشان كرد: این فناوری در حوزه لبنیات و صنایع غذایی كاربردهای زیادی دارد و این در شرایطی است كه در صنعت لبنیات و صنایع غذایی وابستگی زیادی به كشورهای دیگر داریم، ازاین رو لازم است كه به این حوزه ورود پیدا نماییم.
وی ورود به صنایع غذایی با پروبیوتیك ها را زمینه ای برای پیشگیری از واردات محصولات این حوزه دانست.1398/08/12
14:53:12
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: پزشكی , پیشگیری , تولید , دارو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج