ماجرای مرگ نوزاد ۲۹ هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج

ماجرای مرگ نوزاد ۲۹ هفته در بیمارستان امام سجاد یاسوج

به گزارش اعصاب سنج ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد یك نوزاد ۲۹ هفته كه دو ماه در بخش نوزادان بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج تحت درمان بود، بامداد روز چهارشنبه فوت كرد.


یك نوزاد ۲۹ هفتگی به صورت نارس به دنیا آمده بود و برای ادامه حیات در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بستری شد تا با قرار گرفتن در دستگاه آنكوباتور بتواند به وزن طبیعی رسیده و ادامه حیات بدهد.
روند ادامه حیات این نوزاد رو به بهبود بود تا اینكه در شب گذشته به دلیل خراب بودن دستگاه نبولایزر بیمارستان، استفاده از دستگاه بخور برای نوزاد تجویز شد اما متاسفانه به دلیل رعایت نشدن استانداردهای لازم و همینطور فاصله مناسب در كنار سهل انگاری های احتمالی صورت گرفته، نوزاد از ناحیه سر، گوش، بازو و سینه گرفتار سوختگی شد كه بامداد روز چهارشنبه، ۱۵ آبان ماه متاسفانه این نوزاد از دنیا رفت.
"عبدالصاحب نجفی پور"، پدر ۴۱ ساله این نوزاد به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: "امیر حسین" فرزند ۲۹ هفته ام كه مدت دو ماه است در بخش نوزادان(NICU) بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج تحت درمان بود، سه شنبه شب ۱۴ آبان ماه در دستگاه بخور گذاشتند، پرستارش به ما گفت نوزاد را گذاشتم در دستگاه بخور یك لحظه رفتم بیرون تا برگشتم دیدم كه گرفتار سوختگی شده است.
وی اضافه كرد: صورت و بعضی اعضای دیگر فرزند یك كیلو و ۴۰۰ گرمی ام گرفتار سوختگی شد.
نجفی پور بیان كرد: متاسفانه فرزندم بامداد روز چهارشنبه ۱۵ آبان ماه فوت كرد و الان در سردخانه بیمارستان است.
پیگیری پرونده فوت نوزاد در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج
دكتر گردآفرین نیكبخت، سرپرست بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج هم در این رابطه اظهار داشت: پرونده بررسی علل مرگ نوزاد ۲۹ هفته ای در این بیمارستان در دست بررسی می باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج، وی ادامه داد: نوزادی نارس كه در بیست و نهمین هفته حاملگی متولد شد و پس از ۶۳ روز درمان بامداد روز چهارشنبه، ۱۵ آبان ماه فوت كرد.
نیكبخت با ابراز همدری با خانواده این نوزاد اظهاركرد: با دستور دكتر پرویز یزدان پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد گروه های مختلفی با هدف بررسی دقیق علل مرگ این نوزاد تشكیل شده و به جد پیگیری ها ادامه دارد.
دكتر نیكبخت اضافه كرد: پس از بررسی ها در صورت محرز شدن كم كاری از جانب هر كدام از پرسنل بیمارستان، بدون بخشایش قاطعانه برخورد می نماییم.
تشكیل كمیته بررسی و تحلیل علل مرگ نوزاد یاسوجی در بیمارستان امام سجاد(ع)
دكتر غلامعباس سبز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد هم با تشریح جزئیات درمان نوزاد ۲۹ هفته ای در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج اظهار داشت: كمیته بررسی دلیل مرگ این نوزاد تشكیل شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج، وی ادامه داد: این نوزاد به صورت نارس یعنی در زمان ۲۹ هفته ای به دنیا آمد كه از همان روز اول درمان وی در بیمارستان امام سجاد(ع) شروع شد.
وی با اشاره به اینكه این نوزاد نارس ۶۳ روز در بیمارستان بستری بوده و مراحل درمان وی انجام می شد، اظهاركرد: این بیمار گرفتار مشكلات مختلف بوده است.
دكتر سبز تصریح كرد: این بیمار سه شنبه شب متعاقب استفاده از دستگاه بخور؛ متاسفانه گرفتار سوختگی حدود ۲۰ درصد شده و با وجود اقدامات مختلف درمانی بامداد روز چهارشنبه، ۱۵ آبان درگذشت.
وی خاطرنشان كرد: به محض وقوع این اتفاق به دستور سرپرست دانشگاه علوم پزشكی، كمیته بررسی علل مرگ این نوزاد تشكیل و از چهارشنبه شب تابحال چندین جلسه در این راستا برگزار شده و رسیدگی به مبحث به جد در دستور كار است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی كهگیلویه و بویراحمد با ابراز همدردی با خانواده این نوزاد بیان كرد: با كسانی كه در مبحث قصور داشته اند، بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قانونی و قاطع می شود و در این زمینه با كسی تعارفی نداریم و جزئیات پس از بررسی كامل و دقیق در صورت نیاز اطلاع رسانی می شود.1398/08/16
19:06:25
5.0 / 5
4368
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج