رییس فدراسیون بین المللی داروسازی تاكید كرد

حقوق ایرانی ها برای دسترسی به داروهای ضروری بعنوان قسمتی از درمان

حقوق ایرانی ها برای دسترسی به داروهای ضروری بعنوان قسمتی از درمان

به گزارش اعصاب سنج رئیس فدراسیون بین المللی داروسازی با اشاره به اینكه دیدگاه مان، جهانی است كه در آن همه از دسترسی به داروهای بی خطر، موثر، با كیفیت و مقرون به صرفه و مراقبت های دارویی بهره مند می شوند، اشاره كرد: ما معتقدیم كه همه همچون ایرانی ها این حق را دارند كه بعنوان قسمتی از حق درمان و سلامتی به داروهای ضروری دسترسی داشته باشند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دومینیك جردن - رئیس FIP در پیامی به مناسبت برگزاری شانزدهمین كنگره علوم دارویی ایران آورده است: «فدراسیون بین المللی داروسازی (FIP) به مناسبت شانزدهمین كنگره علوم دارویی ایران، صمیمانه به همه دانشمندان داروسازی در ایران ارج می نهد.
FIP سازمان جهانی است كه ۱۵۱ اتحادیه ملی را گرد هم آورده وچهار میلیون نماینده دانشمند داروسازی، داروساز و مربیان داروسازی در سرتا سر جهان دارد. مفتخریم كه انجمن علوم دارویی ایران برای یك دهه عضو FIP بوده است و بواسطه عضویت در این انجمن، شما می توانید قسمتی از خانواده FIP باشید و سهم قاطعی در موضوعات بهداشت جهانی داشته باشید.
FIP تلفیقی از علوم، آموزش و ممارست است كه این امر آنرا منحصر به فرد كرده است. وجود یكی از آنها بدون وجود دیگری بی معناست. ممارست بدون علم و آموزش نمی تواند وجود داشته باشد. ما برای اطمینان از پوشش جهانی بهداشت به هر سه نیازمندیم.
دیدگاه FIP، جهانی است كه در آن همه از دسترسی به داروهای بی خطر، موثر، با كیفیت و مقرون به صرفه و مراقبت های دارویی بهره مند می شوند. ما معتقدیم كه همه - همچون ایرانی ها – این حق را دارند كه بعنوان قسمتی از حق درمان و سلامتی به داروهای ضروری دسترسی داشته باشند. به این امر آگاهم كه ایران اخیرا از نظر ثبات اقتصادی، زمان خوبی نداشته است و از پشتكار شما برای غلبه بر چالش های دسترسی تان به داروها برای مردم تقدیر و تشكر می كنم.
ریاست من تحت شعار "اعتماد، همبستگی و عمل" می باشد. اعتماد، پایه و اساس همكاری موفق است و ما باید در آینده همكاری نماییم تا در اسرع وقت نتایج مورد انتظار مردم را برآورده نماییم.
همبستگی امر بسیار مهمی است، برای اینكه ما در یك سطح جهانی با اختلافات زیادی بین مناطق و كشورها از لحاظ درآمد، آموزش، سیاست ها و مسائل سیاسی كار می نماییم. این وظیفه FIP است كه به صورت جهانی فكر كند و بوسیله سازمان های عضو به صورت محلی عمل نماید. انجمن علوم دارویی ایران عضو فعال FIP است. پروفسور امید سبزواری نماینده انجمن هیئت مدیره علوم دارویی FIP می باشد و این انجمن حضورش را در سایر نشست ها و رویدادهای بین المللی FIP تضمین كرده است.
اطمینان دارم كه FIP در مشاركت برای توسعه داروسازی و علوم دارویی در سراسر جهان برای مردم موفق خواهد بود و فاصله بین كشورهای مختلف را كاهش خواهد داد. مشتاقانه برای همكاری بیشتر در آینده بویژه در پیشبرد حرفه مان و ارائه دیدگاه مان بعنوان FIP متحد، امیدوار هستم.
مطمئن هستم كه این جلسه در دانشگاه كرمانشاه منبع الهام بخش بزرگی برای همه شما خواهد بود و فرصتی بی نظیر برای تبادل بهترین شیوه ها، بحث های چالش برانگیز و محرك نوآوری ها برای منافع مردم شما خواهد بود.
زنده باد داروخانه، زنده باد FIP، زنده باد دانشمندان داروسازی ایران»
منبع:

1398/08/18
14:56:30
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , حقوق , دارو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج