در گفت وگو با اعصاب سنج اعلام شد:

تولید نانوكامپوزیت های دندان نژاد ایرانی در كشور

تولید نانوكامپوزیت های دندان نژاد ایرانی در كشور

اعصاب سنج: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیانT نانو كامپوزیت های دندانی برای پر كردن محل پوسیدگی دندان ها و هم برای زیبایی معرفی كردند كه بگفته آنها تجاری سازی این محصول از خروج 8 میلیون دلار ارز از كشور جلوگیری خواهدنمود.


اكبر جدایی، مجری طرح در گفت و گو با ایسنا، تولید نانو كامپوزیت های دندانی را از محصولات این شركت دانش بنیان نام برد و تصریح كرد: این كامپوزیت ها برای پر كردن محل پوسیدگی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینكه این محصول علاوه بر پر كردن دندان های پوسیده، با اعمال تغییرات جزئی برای زیبایی هم قابل استفاده می باشد، اشاره كرد: این كامپوزیت در سه سایه رنگ مناسب برای نژادهای ایرانی تولید شده است. سایه رنگ های تولید شده در سه سطح A2، A1 و A3 است.
جدایی افزود: نانو كامپوزیت های دندانی تولید شده حاوی نانو ذرات "سیلیس" هیبریدی است كه شامل نانو و میكرو می شود.
مجری طرح با تاكید بر كاربردهای فراوان نانو كامپوزیت ها در حوزه دندانپزشكی در آمریكا، اظهار نمود: این كامپوزیت ها سایش كمی دارند، علاوه بر آن مساله "انقباض" در كامپوزیت های دندانی بسیار مهمست كه این محصول دارای انقباض كمی است.
بگفته وی، این امر موجب می شود كه عمر نانو كامپوزیت ها در حین استفاده افزایش یابد.
جدایی، از تجاری سازی دستاوردهای این طرح در كشور آگاهی داد و اضافه كرد: كاربردی شدن این نانوكامپوزیت ها جلوی خروج ۸ میلیون دلار ارز از كشور را خواهد گرفت.
این محقق همین طور به امضای قرارداد اعطای نمایندگی فروش این محصول اشاره نمود و تصریح كرد: این قرارداد فروش با یكی از شركت های خدمات تجاری سازی منعقد شد تا بتوانیم از این طریق صادرات به كشورهای منطقه و در آینده برای اروپا را تسهیل نماییم.1398/08/28
08:40:54
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: پزشكی , تولید , خدمات , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج