در گزارش اعصاب سنج عنوان شد؛

افزایش آماربیماران آنفلوآنزا دراراك

افزایش آماربیماران آنفلوآنزا دراراك

به گزارش اعصاب سنج رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: طی یك هفته اخیر شاهد افزایش آمار مبتلایان آنفلوآنزا در اراك بوده ایم و الان بیمارستان های این شهر به دلیل اشغال كامل تخت ها، در وضعیت بحرانی هستند.


محمد جمالیان در گفت و گو با خبرنگار مهر تصریح كرد: بیماری آنفلوآنزا همچون بیماری هایی است كه شیوع آن در فصول سرد تشدید پیدا می كند و هر سال كشور با این بیماری درگیر است.
وی افزود: با عنایت به این كه امسال شیوع بیماری آنفلوآنزا یك ماه زودتر شروع شده است، بیمارستان های شهر اراك در این خصوص الان در وضعیت بحرانی قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اضافه كرد: بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراك طی چند روز اخیر(از ابتدای آذرماه تاكنون) با افزایش رجوع و بستری مبتلایان به آنفلوآنزا مواجه بوده است به صورتی كه تخت های بیمارستانی كاملا اشغال شده است. در بیمارستان ولیعصر(عج) هم با همین وضعیت مواجه هستیم و یك بخش دیگر به منظور بستری و درمان بیماران آماده شده است.
جمالیان اظهار داشت: در بیمارستان راه آهن اراك هم برخی از كودكان در این خصوص بستری هستند و در آن بیمارستان هم قسمت های مختلف برای بستری بیماران پیشبینی شده و در حال تمهیدپردازی برای افزایش ظرفیت مراكز درمانی برای بیماران آنفلوآنزا هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی عنوان كرد: كسی كه به بیماری آنفلوآنزا مبتلا است با سرفه، عطسه، دست دادن و... بیماری خویش را به دیگران منتقل می كند، ازاین رو رعایت نكات بهداشتی به منظور پیشگیری از مبتلا شدن توسط افراد، تنها راه جلوگیری از این بیماری است.
جمالیان اضافه كرد: با رعایت نكات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از جانب مردم می توان موارد مبتلا شدن به بیماری آنفلوآنزا، موارد بستری در بیمارستان ها و حتی موارد مرگ و میر ناشی از آنرا كم كرد.
وی در ادامه به آلودگی هوا در ایام اخیر در شهر اراك اشاره نمود و اظهار داشت: آلودگی هوا برای كودكان زیر ۵ سال و افراد دارای بیماری قلبی و ریوی خطرناك می باشد و این افراد باید در چنین شرایطی تا حد امكان از تردد در فضای باز شهری اجتناب كنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك بیان كرد: مردم به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از آلودگی هوا، خوردن روزانه سه لیوان شیر، میوه و سبزیجات را جدی بگیرند و به رژیم غذایی خود حتما توجه نمایند.


منبع:

1398/09/06
16:16:02
5.0 / 5
4594
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج