معاون وزیر بهداشت به اعصاب سنج اعلام كرد

19 فوتی به علت آنفلوآنزا طی هفته گذشته

19 فوتی به علت آنفلوآنزا طی هفته گذشته

به گزارش اعصاب سنج معاون بهداشت وزیر بهداشت ضمن اشاره به موارد بروز و همینطور فوتی ها ناشی از انفلوآنزا طی هفته گذشته و تاكید بر ضرورت رعایت موازین بهداشتی، در عین حال اظهار داشت: این موج از بیماری، حدود دو هفته دیگر ادامه می یابد و امكان دارد طی این مدت شدیدتر هم شود، اما پس از دو هفته فروكش خواهد نمود.


دكتر علیرضا رئیسی در حاشیه مراسم روز جهانی ایدز، در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت بروز و درمان آنفلوانزا در كشور، اظهار داشت: طبق آخرین گزارشی كه به دست ما رسیده، طی یك هفته از دوم تا هشتم آذرماه، ۲۷۳ نفر به علت مبتلا شدن به آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شده اند. همینطور ۱۳۰۰ نفر به علت بیماری های تنفسی به مراكز بستری و سرپایی مراجعه نموده اند.
وی اضافه كرد: متاسفانه طی این یك هفته ۱۹ نفر به علت مبتلا شدن به آنفلوآنزا فوت شده اند كه البته همه افراد فوتی یا بستری شده، مبتلا به بیماری زمینه ای شامل بیماری های تنفسی، قلبی، سرطان و... بوده اند.
داروی آنفلوآنزا تامین است
وی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره وضعیت تامین داروی آنفلوآنزا هم اظهار داشت: از نظر تامین دارو هیچ مشكلی در سطح كشور نداریم. در عین حال چهارشنبه هفته گذشته دستوری را به سراسر كشور صادر كردم در خصوص اینكه حتی بیمارستان های خصوصی كه بیمار مبتلا به آنفلوانزا دارند، با معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشكی ارتباط گرفته و دارو در اختیارشان قرار گیرد. یعنی علاوه بر توزیع دارو در بیمارستان های دولتی، در این بیمارستان های خصوصی هم دارو توزیع می نماییم.
معاون وزیر بهداشت با تاكید بر ضرورت پیشگیری و رعایت بهداشت اظهار داشت: افراد مبتلا از دست دادن، روبوسی كردن و حضور در جمع بپرهیزند. همینطور شست و شوی مداوم دست ها بسیار مورد تاكید است.
ادامه این موج آنفلوآنزا تا دو هفته آیندهرئیسی همینطور اظهار داشت: این موج حدود دو هفته دیگر ادامه می یابد و امكان دارد طی این مدت شدیدتر هم شود، اما پس از دو هفته فروكش خواهد نمود.1398/09/09
15:10:14
5.0 / 5
4371
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج