سیگار، عوارض بعد از جراحی را تشدید می كند

سیگار، عوارض بعد از جراحی را تشدید می كند

به گزارش اعصاب سنج استعمال سیگار خطر عوارض بعد از جراحی را زیاد می كند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، مصرف كنندگان مواد دخانی نسبت به افراد دیگر در معرض فزاینده عوارض بعد از جراحی همچون نارسایی عملكرد قلب و ریه، عفونت ها و تاخیر در ترمیم زخم هستند.
هرچند شواهد جدید نشان داده است افراد سیگاری كه حدود چهار هفته یا بیشتر قبل از انجام جراحی، استعمال مواد دخانی را ترك می كنند با عوارض كمتری مواجهند. همینطور بیمارانی كه استعمال سیگار را ترك می كنند كمتر احتمال دارد گرفتار عوارض بیهوشی شوند.
مطالعه ای كه اخیرا توسط كارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) و متخصصان استرالیایی انجام گرفته نشان داده است كه چهار هفته بعد از ترك سیگار وضعیت سلامت فرد حدود ۱۹ درصد بهبود پیدا می كند كه دلیل آن بهبود جریان خون در تمامی قسمت های بدن و اندام های حیاتی می باشد.
به قول پزشكان یافته های بدست آمده شواهدی را عرضه می دهد كه بر مبنای آن می توان انجام جراحی های جزئی را به تاخیر انداخت تا بیمار فرصت لازم برای ترك سیگار را داشته باشد چون كه نتیجه آن بهبود وضعیت سلامت فرد خواهد بود.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، نیكوتین و كربن مونوكسید موجود در سیگار سطح اكسیژن خون را كاهش داده و خطر عوارض در رابطه با قلب را كه بعد از جراحی ظاهر می شود بالا می برد. همینطور استعمال سیگار به ریه ها صدمه زده و مانع از آن می شود تا میزان كافی از هوا در آنها جریان داشته باشد. در عین حال استعمال تنها یك نخ سیگار توانایی بدن را در دریافت مواد مغذی به منظور بهبود هر چه سریعتر می كاهد.1398/11/01
21:48:41
5.0 / 5
4779
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیهوشی , جراحی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج