صنعت زالو فناور می شود

صنعت زالو فناور می شود

اعصاب سنج: صنعت زالو با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فناور می شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، محمدحسن عصاره، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مشترك با نمایندگان برخی مراكز اجرایی و علمی كه با محوریت تكثیر و فرآوری اصولی و منطبق با استانداردهای تایید شده بهداشتی در حوزه صنعت پرورش زالو برگزار شد، اظهار نمود: با عنایت به تحقیقات صورت گرفته علمی و آكادمیك، مباحث درمانی در رابطه با زالو نه فقط در ایران كه در دیگر كشورها هم مورد توجه روز افزون قرار دارد.
به قول عصاره، بر خلاف بسیاری دیگر از روش های این حوزه از درمان، با عنایت به تماس این موجود (زالو) با خون انسان، تمامی فرایندهای درمان با كمك زالو شامل تولید، تكثیر و مباحث در رابطه با نظارت بر روند درمانی باید با حساسیت و دقت بالا مورد واكاوی و بازنگری قرار گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه های انجام گرفته در حوزه درمان با كمك زالو در این ستاد، اظهار داشت: برای حذف درمان های غیر علمی در حوزه سلامت زالو درمانی، باید هماهنگی بین دستگاهی بیشتری انجام گیرد.
حسن عصاره، ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته برای توسعه آبزیان (ماهی، میگو و...) به صورت اعم و گسترش پرورش زالو به صورت اخص، خاطرنشان كرد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، كل تولید كشور در زمینه پرورش آبزیان، عددی در حدود ۳۰ هزار تن بوده است، این در شرایطی است كه این رقم در سالجاری، بالغ بر یك میلیون و ۲۰۰ هزار تن بود.
در این جلسه، توسعه حضور شركت های دانش بنیان و خلاق در اكوسیستم پرورش زالو و فرآورده های درمانی در رابطه با آن، مورد بررسی قرار گرفت و بر حمایت ستاد برای رفع موانع حضور فعال شركت ها در این حوزه تاكید شد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صادرات فرآورده های صنعت پرورش زالو و مسائل در رابطه با آن همچون دیگر محورهای این نشست بود.1398/11/07
20:40:34
5.0 / 5
4281
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج