جراحی بینی با قالب كنترلی

جراحی بینی با قالب كنترلی

اعصاب سنج: روش جدید جراحی بینی با قالب كنترلی امروزه طرفداران زیادی پیدا كرده و عده بسیاری ترجیح می دهند كه از این فنآوری جدید برای عمل بینی استفاده كنند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، روش جدید جراحی بینی با قالب كنترلی امروزه طرفداران زیادی پیدا كرده و عده بسیاری ترجیح می دهند كه از این فنآوری جدید برای عمل بینی آنها استفاده گردد. اما در این میان عده ای نیز بر این باور هستند كه قبل از جراحی نمی توان مشخص كرد كه بینی چه شكل خواهد شد. برخی از پزشكان معروف نیز ممكنست اظهار نظرات منفی در این خصوص داشته باشند كه این مساله سبب سردرگمی متقاضیان جراحی بینی می شود.
اگر شما هم متقاضی جراحی بینی هستید و می خواهید با آگاهی كافی درباب روش ها و تكنیك های جراحی بینی تصمیم گیری كنید، بهتر است به ادامه مقاله توجه فرمائید.
قالب كنترلی چیست؟
قالب های كنترلی از جنس رزین بوده و توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می شوند. این قالب ها برمبنای طراحی پس از عمل بینی متقاضی ساخته می شوند و حین جراحی مورد استفاده قرار می گیرند. قالب های كنترلی انواع مختلفی داشته و هر كدام از آنها بعنوان یك مقیاس از درستی تغییرات اعمال شده در ناحیه خاصی از بینی به كار می آید. همانطور كه قابل پیش بینی است این قالب ها مختص هر متقاضی ساخته می شوند و برای فرد دیگری قابل استفاده نیستند.
چرا ایده قالب كنترلی بینی مطرح شد؟
در برخی از موارد متقاضیان بعد از انجام جراحی بینی گرفتار نارضایتی شده و مدل بینی پس از عمل خودرا دوست ندارند. این مساله ممكنست به دلیلهای مختلفی به وجود آید:
· جراح خواسته و سلیقه متقاضی را در جلسه مشاوره متوجه نشود.
· متقاضی نظرات جراح و تغییرات امكان پذیر را در جلسه مشاوره متوجه نشود.
· پزشك در حین جراحی خواسته متقاضی را به یاد نیاورد.
· متقاضی به اشتباه تصور كند كه مدل درخواستی برای چهره اش مناسب می باشد.
· پزشك از مهارت كافی برخوردار نباشد و به وعده های خود عمل نكند.
برای حل موارد بالا البته به جز مورد آخر، خدمات اسكن سه بعدی و ساخت قالب كنترلی پیشنهاد شد و تیم طراح طب توانست به كمك جمع كثیری از مهندسین و جراحان بینی قالب های كنترلی بینی را ثبت اختراع كند. البته فواید استفاده از اسكن سه بعدی و قالب هایی كه برمبنای مدل سه بعدی چهره توسط پرینترهای سه بعدی برای جراحی های زیبایی تولید می شوند، در مقالات معتبر ذكر شده است و امروزه در مراكز پیشرفته دنیا این تكنولوژی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از خدمات اسكن سه بعدی و قالب كنترلی
برای استفاده از خدمات اسكن سه بعدی و قالب كنترلی لازم است كه متقاضی به مجموعه طراح طب بازگشت كند و اسكن سه بعدی شود. دستگاه اسكنر سه بعدی هیچ اشعه ای تولید نكرده و از نور طبیعی برای عكس برداری استفاده می كند؛ به این صورت كه از تمام زوایای چهره متقاضی عكس گرفته می شود. سپس در نرم افزارهای خاص، مدل سه بعدی چهره ایجاد می شود. در جلسه مشاوره بعد از آن كه متقاضی خواسته های خودرا به جراح منتقل كرد و جراح نیز معاینه بالینی بینی را انجام داد، بر مدل سه بعدی تغییرات قابل انجام، اعمال می شود. بدین سان متقاضی می تواند مشاهده كند كه بینی پس از عمل او چه شكل خواهد شد. برخی از افراد اصرار زیادی به كوچك كردن بینی و مدل عروسكی دارند، اما یك بینی كوچك و كوتاه برای فردی كه چهره كشیده دارد مناسب نمی باشد. با استفاده از تكنولوژی اسكن سه بعدی متقاضی می تواند به صورت سه بعدی، نزدیك به واقعیت و از همه زوایا مشاهده كند كه یك بینی بسیار كوچك برای چهره اش مناسب می باشد یا خیر. برای برقراری تناسب میان اجزای چهره و زیبایی بیشتر، در مرحله طراحی بینی پس از عمل از نسبت های طلایی صورت نیز استفاده می شود. این نسبت ها در چهره افراد زیبا برقرار است و رعایت آنها در جراحی زیبایی منجر به زیبایی بیشتر می شود.
در مرحله بعد در صورتیكه طراحی پس از عمل مورد تأیید متقاضی باشد، نرم افزار با مقایسه بینی اولیه و بینی ثانویه یكسری آنالیزها انجام داده و تغییرات بینی را به صورت دقیق مشخص می كند. این آنالیزها در روز جراحی همراه جراح خواهد بود. علاوه بر آن برمبنای طراحی نهایی بینی یكسری قالب های كنترلی مختص متقاضی توسط پرینترهای سه بعدی ایجاد می شود. در جراحی بینی با قالب كنترلی، جراحی تنها زمانی تمام می شود كه بینی با قالب های مورد نظر تطبیق لازم را پیدا كند. لازم به ذكر است كه از تطابق قالب كنترلی و بینی عكس گرفته شده و پس از عمل در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

آیا بینی شبیه به طراحی خواهد شد؟
همان طور كه گفته شد برخی از پزشكان بر این باور هستند كه جراحی بینی با قالب های از پیش ساخته امكان پذیر نیست و تا زمانی كه پوست بینی بالا نرود و اجزای زیر آن نمایان نشود، جراح نمی تواند بگوید كه چه تغییراتی بر بینی امكان پذیر است. این مسئله تا حد بسیاری صحیح است و تنها در حین عمل مشخص می شود كه دقیقاً چه تغییراتی بر بینی قابل اعمال است. اما استفاده از آنالیزها و قالب های كنترلی به جراح كمك می نماید كه در صورت امكان، تغییرات مطلوب را پیاده سازی كند. علاوه بر آن استفاده از قالب های كنترلی از خطاهای چشمی جراح جلوگیری كرده و دقت جراحی را بیشتر می كند.
هزینه جراحی بینی با قالب كنترلی
اگرچه در این روش از جدیدترین فناوری روز استفاده می شود اما باید گفت هزینه این روش جراحی در مقایسه با هزینه جراحی كه خیلی از جراحان تقاضا می كنند، به صرفه تر است. هزینه عمل بینی بیشتر تحت تأثیر فاكتورهایی نظیر مهارت و شهرت جراح، بیمارستان و كلینیكی كه جراحی در آن انجام می شود و میزان تغییرات بینی بوده و هزینه اسكن سه بعدی و قالب كنترلی در مقایسه با آن ناچیز است.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1398/11/15
22:35:49
5.0 / 5
5045
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج