یك متخصص ویروس شناسی عنوان كرد؛

مهم ترین راه های پیش گیری از انتقال كرونا ویروس

مهم ترین راه های پیش گیری از انتقال كرونا ویروس

اعصاب سنج: یك متخصص ویروس شناسی، مهم ترین راه های پیش گیری از انتقال كرونا ویروس 2019 را تشریح نمود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، طلعت مختاری آزاد، در «سمپوزیوم كرونا ویروس جدید ۲۰۱۹» كه در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار شد، شست و شوی مكرر دست ها، ضد عفونی كردن سطوح و وسایل آلوده با استفاده از الكل ۷۰ درصد، وایتكس خانگی و استفاده از دستمال كاغذی هنگام عطسه و سرفه را مهم ترین راه های جلوگیری از انتقال كرونا ویروس جدید عنوان نمود.
وی با اشاره به اینكه در گذشته در مجامع علمی كمتر به كرونا ویروس ها توجه می شد، اظهار نمود: كرونا ویروس را می توان به دختر خاكستر نشینی توصیف كرد كه یك دفعه به یك پرنسس تبدیل شد.
مختاری آزاد، استفاده از ماسك های جراحی را برای كادر درمان سفارش كرد و اظهار داشت: استفاده از ماسك برای شهروندان در صورت عدم رعایت نكاتی همچون مدیریت پسماند، تعویض بموقع و حفظ بهداشت، نه تنها كمك كننده نیست بلكه ممكنست خود عامل انتقال بیماری نیز باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران اظهار داشت: ۷۰ درصد ویروس های نوپدید از حیوانات به انسان ها منتقل می شوند.
وی با اشاره به اینكه كرونا به معنای تاج است، توضیح داد: كرونا ویروس ها زیر میكروسكوپ به برگ شباهت دارندو به خاطر شباهت به تاج یونانی به این نام شناسایی شده اند.
این متخصص ویروس شناسی، با اشاره به اینكه اگر بیشتر از یك قاره با یك ویروس درگیر شوند، آن بیماری پاندمی شمرده می شود، توضیح داد: احتمال درمان این ویروس وجود دارد اما هنوز دارویی برای آن به دست نیامده است.
مختاری با اشاره به اینكه ویروس جدید كرونا به لحاظ ژنومی ۹۶ درصد شبیه به خفاش است، اضافه كرد: كرونا ویروس جدید ۲۰۱۹، اندازه بسیار بزرگی دارد و ۸۰ درصد به ویروس سارس شباهت دارد.


منبع:

1398/11/16
23:21:51
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج