محققان ژاپنی عنوان می كنند؛

فواید استفاده از وان آب گرم برای سلامت قلب

فواید استفاده از وان آب گرم برای سلامت قلب

به گزارش اعصاب سنج محققان دریافتند غوطه ورشدن در وان آب گرم به كاهش احتمال مبتلا شدن به بیماری قلبی و سكته كمك می نماید.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، دكتر «هیرویاسو ایزو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اوساكا ژاپن، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم استفاده مكرر از وان آب گرم و غوطه ورشدن در آن ارتباط قابل توجهی با كاهش ریسك فشارخون بالا دارد و این نشانه تأثیر مفید آن بر كاهش ریسك بیماری قلبی ناشی از فشارخون بالا است.»
مطالعه جدید شامل بیش از ۳۰ هزار فرد بزرگسال بود كه از سال ۱۹۹۰ تا زمان مرگ شأن یا تا آخر سال ۲۰۰۹ تحت نظر بودند. رده سنی شركت كنندگان در ابتدای مطالعه ۴۵ تا ۵۹ سال بود.
محققان پس از در نظر گرفتن شاخصهای دیگر، دریافتند در مقایسه با افرادی كه یك یا دو بار در هفته از وان آب گرم استفاده می كردند یا اصلاً از وان آب گرم استفاده نمی كردند، استفاده روزانه از وان آب گرم با كاهش ۲۸ درصدی ریسك بیماری قلبی و ۲۶ درصد كاهش ریسك سكته مرتبط بود.
به گفته پژوهشگران، استفاده از وان آب گرم یا آب داغ با انبساط و شل شدن عروق خونی مرتبط می باشد كه در نتیجه منجر به كاهش فشارخون و بهبود عملكرد قلب می شود.
همچنین عنوان می شود كه استفاده از وان آب گرم پیش از خواب به بهبود خواب كمك می نماید و خواب خوب هم با سلامت بهتر قلب و عروق مرتبط می باشد.
با این حال پژوهشگران در مورد استفاده از وان آب داغ و ریسك ناشی از آن برای افراد مسن آگهی می دهند چونكه احتمال مرگ با غوطه ورشدن در آب داغ با افزایش سن بیشتر می شود.

1399/01/12
21:17:04
5.0 / 5
3365
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج