وزیر بهداشت:

۸۰۰۰ تخت جدید به تخت های بیمارستانی اضافه می شود

۸۰۰۰ تخت جدید به تخت های بیمارستانی اضافه می شود

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت، اظهار داشت: در سال ۹۹ حدود ۸۰۰۰ تخت جدید به شمار تخت های كشور در مناطق كمتر توسعه یافته اضافه خواهیم كرد كه قسمتی از آن مربوط به پروژه سال ۹۹ ما و بخش دیگر مربوط به پویش ۲۰۵۰ است.


به گزراش ایسنا، دكتر سعید نمكی در مراسم افتتاح بیمارستان ۱۲۴ تخت خوابی در شهرستان لامرد استان فارس كه به صورت ویدیو كنفرانسی برگزار شد، اظهار داشت: بیمارستانی كه با همت مردم شریف این منطقه و كمك خیر عزیز و سایر دوستان امروز افتتاح می شود یكی از مراكز بسیار مهم و قابل استفاده خواهد بود.
وی ادامه داد: سال جاری حدود ۸۰۰۰ تخت جدید به شمار تخت های كشور در مناطق كمتر توسعه یافته اضافه خواهیم كرد كه قسمتی از آن مربوط به پروژه سال ۹۹ ما و بخش دیگر مربوط به پویش ۲۰۵۰ است كه قرار بود در طول ۲۰ هفته تا هفته سلامت هر هفته ۵۰ پروژه را با اولویت نقاط كمتر برخوردار افتتاح نماییم كه به علت مشكلات ناشی از كرونا در اسفندماه بر زمین ماند. سال جاری در پیگیری طرح تحول سلامت و توسعه زیرساخت ها در مناطق كمتر توسعه یافته، توسعه بخش بهداشتی هم صورت خواهد گرفت.
وزیر بهداشت در ادامه با تشكر از همه همكارانش برای مبارزه با بیماری كرونا، اظهار داشت: دستاوردهای بسیار مطلوبی در این حوزه با لطف خداوند، همكاری مردم، جانفشانی كادر درمانی كشور در عرصه بین المللی به دست آمد. به همكاران عزیزم در استان فارس بعنوان یكی از استان های موفق كه هم مرگ ومیر را به حداقل رساندند و هم مدیریت بیماری را به نحو احسن انجام دادند تشكر می كنم.
در ادامه برنامه آیین بهره برداری از طرح های ملی و زیربنایی در استان فارس، دكتر قاسم جانبابایی ـ معاون درمان وزارت بهداشت، بیان نمود: امروز آرزوی چندین ساله مردم شهرستان لامرد برآورده شد. با عنایت به موقعیت شهر لامرد خوشبختانه از سال ۹۳ با همت خیر بزرگی به نام حاج حیدر كار ساخت بیمارستان شروع شده است و با تلاش همكاران ما در وزارتخانه این پروژه تكمیل و تجهیز شده است و بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه اتمام پروژه برآورد می شود.
وی ادامه داد: این بیمارستان ۱۲۴ تخت خوابی با بخش های تشخیصی، MRI، جراحی، اطفال و بخش های ویژه در ساختمانی نو شروع به كار خواهد نمود. این بیمارستان نخستین بیمارستان از آن ۴۸ بیمارستانی است كه مقرر است با همت دولت و وزیر افتتاح شود.
وی در مورد افتخارات استان فارس در مقابله با كرونا، اظهار نمود: كرونا به ما ثابت كرد هیچ كشوری از ما جلوتر نیست. یكی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران ساخت شبكه بهداشتی است كه بعد از انقلاب شروع شد و این ساختار آن چیزی است كه امروز به داد مردم رسیده است. توسعه و تقویت زیرساخت شبكه در طرح تحول سلامت كه به آن تاكید می شد در این دولت تحقق یافته و آنچه كه دنیا امروز با آن به صورت مشكل مواجه می باشد نداشتن شبكه بهداشتی است. استان فارس تابحال توانسته بالای ۳۰هزار مورد مشكوك به كرونا را با استفاده از ظرفیت نظام شبكه شناسایی كند.1399/02/04
20:04:32
5.0 / 5
3013
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج