مطالعات نشان می دهد؛

دهانشویه ها ریسك گسترش كرونا ویروس جدید را كم می كنند

دهانشویه ها ریسك گسترش كرونا ویروس جدید را كم می كنند

به گزارش اعصاب سنج بررسی اخیر علمی نشان داده است دهانشویه می تواند مانع از گسترش كروناویروس جدید عامل بیماری كووید۱۹ شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، طبق برآورد دانشمندان تولید واکسن مؤثر و در دسترس همه حداقل ۱۲ تا ۱۸ ماه بطول می انجامد. از اینرو یافتن شیوه های ساده و قابل دسترس برای جلوگیری از بیماری کووید ۱۹ بسیار مهم می باشد.
کروناویروس همانند سایر کروناویروس های دیگر، یک ویروس پوشش دار است. بدین معنا که با کشیده شدن بر روی سلول های ارگانیزم میزبان، یک غشاء خارجی بوجود می آورد.
این غشاء امکان تکثیر مؤثر ویروس را می دهد. اگر دانشندان بتوانند این پوشش را از بین ببرند، روند گسترش ویروس در ارگانیزم کُند می شود.
استفاده از آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده باعث از هم گسیختگی این پوشش ویروسی می شود و ویروس را نابود می کند. تحقیق نشان داده است مواد ضدعفونی کننده می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد.
حال مطالعه جدید نشان داده است بعضی از دهان شویه های متداول و قابل دسترس قادر به انجام این نقش در نابودی ویورس هستند.
دانشمندان نشان داده اند که ویروس عمدتاً در گلو تکثیر می شود. از اینرو بیمار مبتلا به کووید ۱۹ دارای بالاترین میزان این ویروس در این ناحیه است.
محققان معتقدند استفاده از دهانشویه ها بر کروناویروس جدید تاثیر می گذارد اما بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1399/03/08
13:17:41
5.0 / 5
3003
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , عفونی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج