یافته جدید پژوهشی؛

مصرف مكمل كولین برای زنان آبستن در دوران كرونا مفید می باشد

مصرف مكمل كولین برای زنان آبستن در دوران كرونا مفید می باشد

اعصاب سنج: طبق سفارش محققان، مصرف بیشتر مكمل كولین توسط زنان آبستن باعث كاهش تأثیر منفی عفونت ویروس تنفسی نظیر كووید19 بر نوزاد می شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، کولین نوعی ویتامین B است که در انواع مواد خوراکی و مکمل های رژیمی یافت می شود و برای رشد مغز جنین لازم است.
«رابرت فریدمن»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کلرادو، در این زمینه می گوید: «پیش بینی می شود بیماری کووید ۱۹ همانند سایر ویروس های تنفسی کرونا بر رشد مغز جنین تأثیر گذارد.»
در مطالعه جدید به بررسی این مساله پرداخته شده است که آیا میزان بالاتر کولین دوره حاملگی می تواند از مغز در حال رشد جنین، حتی در صورت ابتلاء مادر به عفونت تنفسی ویروسی در اوایل بارداری، محافظت نماید.
نتایج نشان داد میزان بالاتر کولین در دوره حاملگی سبب کاهش تأثیر ویروس بر جنین می شود.
فریدمن در ادامه می افزاید: «آگاهی از این مساله بسیار مهمست که مصرف مواد مغذی طبیعی در طول حاملگی نظیر اسیدفولیک و سایر ویتامین ها، از جنین در مقابل مشکلات رشد مغز محافظت می کند. مشکلات رشد مغز می تواند منجر به بیماری روانی شود.»
این مطالعه نشان میدهد که در ارتباط با سفارش های فعلی در مورد اثرات COVID-۱۹ بر بارداری، مصرف مکمل های فسفاتیدیل کولین یا کولین به همراه سایر ویتامین ها ممکنست به کاهش اثرات مضر احتمالی ناشی از پاندمی فعلی کمک کرده و خطر ابتلاء به بیماری های روانی را در آینده کم کند.

1399/03/15
14:35:52
5.0 / 5
2906
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج