مطالعات نشان می دهد؛

اختلال خواب با افزایش ریسك بیماری قلبی هم راه است

اختلال خواب با افزایش ریسك بیماری قلبی هم راه است

اعصاب سنج: بگفته پژوهشگران، اختلال خواب با افزایش خطر تصلب شریان مرتبط می باشد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، مطالعه پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان میدهد خواب منقطع سبب تشدید تصلب شریان شده و ریسک سکته را بوسیله تأثیر بر مسیرهای التهابی می افزاید.
این نتایج، مکانیسم علت تاثیر بدخوابی را در افزایش خطر بیماری قلبی و سکته توضیح می دهد و راه های ساده و مستقیمی را برای کاهش این ریسک پیشنهاد می دهد.
محققان بمنظور پی بردن به اینکه آیا این تاثیر ناشی از افزایش سیگنال های التهابی است، اختلال خواب را بوسیله پلی مونوگرافی مبتنی بر آزمایش خواب و ردیاب حرکت ساده که در طول شب به دور کمر بسته می شد (آکتیوگرافی) اندازه گیری کردند.
آنها از شمارش استاندارد گلبول های خون برای اندازه گیری میزان نوتروفیل ها و مونوسیت ها، دو نوع گلبول سفید مسئول هدایت در مسیرهای التهابی، استفاده کردند.
محققان مشاهده نمودند بدخوابی منجر به افزایش نوتروفیل ها می شود که نتیجه آن، افزایش ریسک تصلب شریان است.
«متیو واکر»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «بهبود کیفیت خواب راهی جدید برای کاهش التهاب و در نهایت کاهش ریسک تصلب شریان است.»
به گفته پژوهشگران، دستورالعمل های سلامت باید مبتنی بر افزایش تداوم خواب بمنظور بهبود سلامت و کاهش بار بیماری قلبی بر جامعه باشد.


منبع:

1399/03/20
14:55:42
5.0 / 5
2982
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج