استاندار تهران تاكید كرد:

تهران در رعایت پروتكل های فاصله گذاری اجتماعی پایین ترین استان

تهران در رعایت پروتكل های فاصله گذاری اجتماعی پایین ترین استان

به گزارش اعصاب سنج استاندار تهران از قرار گرفتن استان تهران در پایین ترین رتبه در حوزه رعایت فاصله گذاری اجتماعی آگاهی داد و اظهار داشت: باید در این عرصه دقت بیشتری اعمال نماییم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آخر جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد در تشریح مصوبات این جلسه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تمدید مرخصی زندانیان به جلسه ۳۱ خرداد ماه موکول شد. در جلسه امروز گزارشی در مورد بررسی وضعیت کشور خصوصاً برخی استانها که قبلا در وضعیت شیوع کمتری بودند و در هفته های جاری شیوع در آنها بالا رفته، ارائه شد، بطوریکه این استانها نسبت به هفته های قبل افزایش مبتلاشدن و شیوع را شاهد بودند که مقرر شد امکانات مورد نیاز و کمبودهای آنها تامین گردد. همین طور اختیاراتی نسبت به برقراری و اعمال محدودیت ها به استانداران این استانها داده شد که البته استان تهران جزء آنها نیست.
وی اشاره کرد: روند بیماری در استان تهران کمی افزایش یافته اما در حوزه مرگ و میر همانند گذشته آمارها پایین آمده است. به شکلی که هم اکنون در شرق استان وضعیت خوبی داریم اما در شهرستان های غرب استان نیازمند توجه بیشتر در فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که استان تهران تابحال وضعیت بحرانی نداشته است، اضافه کرد: در استان تهران با شیبی به شکل ملایم به پیک شیوع رسیدیم و با وجود پیچیدگی های تراکم جمعیت، کسب و کار و وجود جمعیت سه و نیم میلیون نفری شناور به تناسب این موضوعات، شرایط بحرانی نداشتیم و با مدیریت از پیک شیوع عبور کردیم البته باید دقت و مراقبت ما بیشتر باشد.
وی افزود: مردم تهران میل به سفر بیشتری دارند به شکلی که در تعطیلات قبلی برمبنای آمار نیروی انتظامی جمعیت زیادی از استان خارج شدند که در هنگام برگشت ممکنست این افراد مبتلا به بیماری شوند و به داخل استان بازگردند. هم اکنون باید توجه ویژه ای به حوزه حمل و نقل عمومی داشته باشیم.
به گفته بندپی، امروز در رعایت پروتکل های فاصله گذاری های اجتماعی پایین ترین استان هستیم که باید در این عرصه دقت بیشتری اعمال نماییم. البته خوشبختانه تصمیماتی همچون برگزاری امتحانات دانشگاهها به صورت غیر حضوری ابلاغ گردید که تبعیت هم کردند اما نگرانی حمل و نقل عمومی همچنان وجود دارد. استفاده از ماسک خوب بوده اما رعایت فاصله گذاری اجتماعی کم است که ممکنست از این منظر لطمه پذیر باشیم.
وی درباره بازگشایی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی اظهار داشت: تمام پروتکل های بهداشتی در این حرم رعایت شده و اقامه نماز نیز با رعایت پروتکل ها انجام می شود به شکلی که بیش از ۹۰ درصد افراد این پروتکل ها را رعایت می کنند. در مورد مساجد نیز وضعیت به همین شکل است. البته در مورد بانک ها، اصناف و رستوران ها نیاز داریم که اتحادیه ها شرایطی را فراهم آورند که پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود تا مجبور به اعمال مجدد محدودیت ها نشویم. تالارها همچنان در تهران بسته خواهند ماند اما سفارش این است که ازدواج ها بدون گرفتن این مراسم صورت گیرد.
استاندار تهران اشاره کرد: در این نشست به وزارت صمت تکلیف شد نسبت به عرضه ماسک ارزان قیمت اقدام نماید. بی شک ماسک وسیله ای مؤثر در جلوگیری از انتقال و قطع چرخه شیوع ویروس است.
منبع:

1399/03/24
14:31:05
5.0 / 5
2506
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج