تمركز بر طرح ترافیك درباره كرونا، پاك كردن صورت مساله است

تمركز بر طرح ترافیك درباره كرونا، پاك كردن صورت مساله است

به گزارش اعصاب سنج رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران تمركز بر روی طرح ترافیك را پاك كردن صورت مساله و به انحراف كشیدن عوامل اصلی گسترش كرونا دانست.


ناهید خداکرمی در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت شیوع بیماری کرونا در تهران و اجرای طرح ترافیک اظهار داشت: اجرای طرح ترافیک در پایتخت به مانند سابق نیست که مردم ممنوعیت ۱۰۰ درصدی برای ورود به محدوده را داشته باشند و حالا هر کدام از شهروندان که مایل باشند؛ می توانند در سامانه تهران من ثبت نام کرده و وارد محدوده شوند.
وی با بیان این که در مورد اجرای طرح ترافیک در تهران، شورایعالی ترافیک تصمیم گیرنده است، افزود: اگر آنها هر گونه تغییر در اجرای طرح ترافیک را ابلاغ کنند از آن جایی که این دستورات برای همه لازم الاجراست حتما شورای ترافیک هم به این مورد عمل می کند.
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در شورای ترافیک، حناچی شهردار تهران تنها یک عضو است و نمایندگان سایر دستگاه ها هم حضور دارند، اظهار داشت: دقت داشته باشید که از نظر علمی و مستندات استخراج شده، طرح ترافیک عامل اصلی گسترش ویروس کرونا نیست و نقش کمی در گسترش این ویروس دارد؛ چون که بسیاری از شهرهای قرمز، اصلا نه مترو دارند و نه طرح ترافیک در آنها اجرایی می شود و به نظر می آید تمرکز بر روی مساله طرح ترافیک، پاک کردن صورت مساله و به انحراف کشیدن عوامل اصلی گسترش کرونا است.
وی با بیان این که ما باید بر روی برنامه هایی تمرکز نماییم که مانع تجمعات طولانی در فضاهای سربسته است، اظهار نمود: مردم در وسایل حمل و نقل عمومی به مدت طولانی توقف نمی کنند و طرح ترافیک هم آن چنان که باید در جلوگیری از انتشار کرونا موثر نیست و این در شرایطی است که ما عوامل موثر تر را رها کرده ایم.
خداکرمی با بیان این که مطالعات انتشار یافته در دنیا نشان داده است که فضاهایی همچون آرایشگاه های زنانه، رستوران، کافه و برگزاری مراسمی همچون عزا، عروسی و... بیشترین عامل شیوع هستند، خاطرنشان کرد: متاسفانه آن قدر که برخی ها بر روی مساله طرح ترافیک اصرار دارند توجهی بر سایر عوامل وجود ندارد و نه تنها سوالی نمی پرسند؛ بلکه آگاهی بخشی هم صورت نمی گیرد.
وی با بیان این که ما باید به منظور زندگی با کرونا آماده باشیم، اظهار داشت: ما باید برپایه دو رویکرد چشم اندازی برای مقابله با ویروس کرونا ترسیم کنیم: چگونه شهر و کشور را با اپیدمی اداره کنیم؟ و اگر کرونا رفت چه باید کرد و چگونه زندگی مان را مدیریت کنیم؟.
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که نباید بر روی مسائل کوچکی همچون طرح ترافیک تمرکز نماییم چون که امکان دارد از عوامل مهم تر اپیدمی کرونا، غافلگیر شویم، اضافه کرد: اگر به رفتارهای یک ماه اخیر مدیریت کرونا نگاه نماییم می بینیم که ما همچون برخی موارد در مدیریت، به اثرات کوتاه مدت و روزمره کنترل کرونا دلخوش بودیم در حالیکه باید نگاه کلان تری به مبحث کرونا می داشتیم.
وی با بیان این که ارگان نظام سلامت امکان دارد گرفتار تزلزل شود چون که گرفتار خستگی و یک جنگ فرسایشی شده، اظهار داشت: باید بخش های خصوصی و حوزه درمان را دریابیم چون که در این شش ماه همه توجه وزیر، معاونین و کادر درمان به مساله کرونا و مقابله با آن گذشته است و این در شرایطی است که با وجود تورم زیاد و چند برابر شدن قیمت ها و تجهیزات اصلی پزشکی که وابسته به ارز خارجی هستند این ساختار گرفتار چالش شده و متاسفانه در این زمان هم به آنها توجه نشده است.
خداکرمی با تاکید بر این که این روزها نظام سلامت کشور بیشتر از هر زمانی نیازمند توجه و برنامه ریزی است، اضافه کرد: از دولت می خواهیم که توجه اصلی خویش را بر روی حمایت و تأمین نیازهای وزارت بهداشت بگذارد.
منبع:

1399/05/09
12:01:56
5.0 / 5
2034
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج