كمك ۱۰ میلیون فرانكی به هلال احمر ایران برای مقابله با كرونا بزودی

كمك ۱۰ میلیون فرانكی به هلال احمر ایران برای مقابله با كرونا بزودی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت مقابله با كرونا، با اعلان اینكه 400 میلیون فرانك از طرف جمعیت های ملی برای كمك به بیماران مبتلا به كرونا در سراسر جهان در نظر گرفته شده، اظهار داشت: از این مقدار، 10 میلیون فرانك به ایران اختصاص یافته است و به زودی در اختیار هلال احمر ایران قرار می گیرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر، دکتر کریم همتی در ادامه برنامه سفر خود به استان سیستان و بلوچستان بمنظور بازدید از روند اجرای طرح "نذر آب۳"، در جلسه شورای معاونین هلال احمر استان حضور یافت و در ادامه نیز با فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور دیدار و گفت و گو کرد.
همتی در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اشاره کرد: موضوع روابط عمومی و فعالیت این حوزه آنچنان مهمست که اگر به اندازه ۲ تا سه معاونت به آن رسیدگی نماییم باز هم کم است.
تلاش هلال احمر برای محرومیت زدایی در مناطق گرفتار خشکسالی
وی با اشاره به حضور در روستاهای محروم سیستان و بلوچستان و اجرای طرح "نذر آب۳"، اشاره کرد: توجه به رفع اشکال فرهنگی در شهرستان های سیستان و بلوچستان بسیار حائز اهمیت می باشد. هلال احمر باتوجه به وظیفه و رسالت ذاتی خود، برای خدمت به مردم این استان و رفع مشکلات آنها تلاش می کند. به همین دلیل، خیرین و همکاران ما در هلال احمر استان تهران تلاش بسیاری برای بهتر شدن اوضاع زندگی در مناطق محروم شهرستان خاش استان داشته اند.
کمک ۱۰ میلیون فرانکی به هلال احمر ایران برای کنترل بیماری کرونا
همتی اضافه کرد: ۴۰۰ میلیون فرانک از طرف جمعیت های ملی برای کمک به بیماران مبتلا به کرونا در سراسر جهان در نظر گرفته شده که از این مقدار، ۱۰ میلیون فرانک به ایران اختصاص یافته است و به زودی در اختیار هلال احمر ایران قرار می گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اعلان اینکه مشکلات و انتظارات جوانان و امدادگران به حق است، چونکه کم و کاستی هایی به وجود آمده است، اشاره کرد: باید تلاش نماییم همراهی جوانان و امدادگران را حفظ نماییم، موضوع کمبود نیروها و ریزش آنها، بسیار جدی است که با همفکری صاحبان اندیشه باید این مشکل را برطرف کرد.
کمک به نوسازی ناوگان امدادی هلال احمر سیستان و بلوچستان
همتی در آخر این جلسه و بنا بر درخواست معاون امداد جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان، از اختصاص سه دستگاه خودروی کامیونت، ۲ قایق و یک تریلر به این جمعیت آگاهی داد.
دیدار با فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور
رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با سردار کرمی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور اظهار داشت: ما خواهان همکاری خوب با قرارگاه قدس جهت حل مشکلات مردم خصوصا محرومان هستیم.
همتی اضافه کرد: هم جمعیت هلال احمر و هم قرارگاه قدس ظرفیت های بالایی برای خدمت به مردم دارند و همکاری متقابل این ظرفیت ها را مضاعف خواهدنمود. ما از ظرفیت های خیرین و داوطلبان برای رفع محرومیت های مردم بر طبق فلسفه و حس انسان دوستی که از ارکان مهم شکل گیری جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ است، استفاده می نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: علاوه بر کمک های انسان دوستانه، لزوم دارد که جمعیت هلال احمر و قرارگاه قدس در موضوع فرهنگ سازی و تاب آوری اجتماعی خصوصا در مناطق محروم ورود کنند. آموزش سبک زندگی ایرانی- اسلامی و آموزش های همگانی همچون موارد مهمی است که نیاز است با هم افزایی جمعیت هلال احمر و قرارگاه قدس دنبال نماییم.
سردار کرمی نیز در این دیدار با تقدیر از نگاه ویژه همتی اضافه کرد: این تفکر اساسی که از ظرفیت های یکدیگر برای رفع مشکلات مردم استفاده نمائیم، تفکری درست و جهادی بوده چونکه جزیره ای عمل کردن هیچ وقت جواب نداده است. توجه به فرهنگ و تعریف پیوست فرهنگی برای همه اقدامات لزوم اساسی است.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور اضافه کرد: زیرساخت های خوبی در استان سیستان و بلوچستان به وجود آمده است، اما برای بهره برداری درست، نیاز به فرهنگ سازی مناسب داریم. هم مرزی با پاکستان، بندر چابهار و سواحل مکران همچون ظرفیت های خوب این استان است.
سردار کرمی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر ورود بسیار خوبی در رفع مشکلات مردم مناطق محروم داشته است و همه ما تلاشمان کارآمدی نظام اسلامی است. سپاه آمادگی دارد دوشادوش جمعیت هلال احمر برای مرتفع ساختن مشکلات و کارهای ماندگار فرهنگی گام بردارد.
وی اظهار داشت: وجود حاشیه نشینی در زاهدان یک معضل بوده که لازم است با برنامه ریزی مناسب، این معضلات را با ریشه یابی درست و فرهنگ سازی و اشتغال آفرینی، حل نماییم. اگر جمعیت هلال احمر و سپاه با کمک نهادهای آموزشی بتوانند در این راه قدم بردارند خیلی از معضلات حل خواهد شد.1399/06/23
13:31:45
5.0 / 5
1868
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج