سازمان غذا و دارو اعلام كرد

عرضه ماسك 1300 تومانی در داروخانه ها

عرضه ماسك 1300 تومانی در داروخانه ها

سازمان غذا و دارو اعلام نمود كه ماسك سه لایه پزشكی با قیمت مصوب ۱۳۰۰ تومان در داروخانه های سراسر كشور عرضه می شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، باتوجه به تاکید ستاد ملی کرونا در مورد ضرورت استفاده همه آحاد جامعه از ماسک و سهولت دسترسی مردم به ماسک با قیمت مصوب، هماهنگی های لازم با تمامی شرکت های تولید کننده و توزیع کننده سراسری ماسک سه لایه پزشکی برای تأمین و توزیع صورت گرفته است.
واحدهای تولیدی ماسک سه لایه پزشکی صنعتی دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو که در لیست دریافت سهمیه مواد اولیه تولید ماسک هستند، موظف به توزیع ماسک تولیدی خود مطابق سهمیه ابلاغی به شرکت های توزیع، هستند.
براین اساس قیمت فروش درب کارخانه ماسک سه لایه پزشکی ۱۰۵۰۰ ریال، قیمت توزیع کننده ۱۱۵۵۰ ریال و قیمت مصرف کننده ۱۳۰۰۰ ریال اعلام شده است.
روزانه حداقل ۲ میلیون عدد ماسک تولیدی به صورت موردی و در چارچوب قراردادهای فروش، به شرکت های پخش مورد تأیید سازمان غذا و دارو، جهت توزیع در داروخانه های سراسر کشور توزیع و گزارش آن در سامانه ttac.ir ثبت خواهد شد.
لازم به ذکر است قیمت مصوب ماسک سه لایه مطابق با مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا وزارت صمت ۱۳۰۰ تومان ابلاغ گردیده است. این ماسک ها با نرخ مصوب در داروخانه ها توزیع و در دسترس خواهد بود و حسب تصمیمات متخذه در دفتر ریاست محترم جمهوری و هماهنگی انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت، به مرور طی ۱۰ روز آینده سهمیه ماسک داروخانه ها به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
منبع:

1399/07/21
14:38:15
5.0 / 5
1739
تگهای خبر: پزشكی , تولید , دارو , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج