ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی

ارتباط افزایش ناچیز آلودگی هوا با افسردگی

به گزارش اعصاب سنج محققان در یك بررسی دریافتند افزایش ناچیز در میزان آلودگی هوا با بالا رفتن موارد مبتلا شدن به افسردگی مرتبط می باشد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، محققان انگلیسی در یک تحقیق مشاهده نمودند افزایش ناچیز در میزان قرار گرفتن افراد در معرض آلودگی هوا می تواند با بالا رفتن چشم گیر میزان افسردگی و اضطراب ارتباط داشته باشد.
محققان دریافتند که افزایش فزاینده سطح دی اکسید نیتروژن که تا حد زیادی وسایل نقلیه دیزلی عامل تولید آن هستند خطر مبتلا شدن به اختلالات روانی شایع را حدود ۳۹ درصد بالا می برد. همینطور آلودگی ناشی از ذرات ریز که از احتراق مواد سوختی و ترمز کردن خودرو ایجاد می شود می تواند با افزایش ۱۸ درصدی همراه باشد.
محققان همینطور اظهار داشتند: افرادی که در مکانهایی با میزان آلودگی بالاتر زندگی می کنند دو برابر بیشتر از افراد ساکن در مناطق کمتر آلوده در معرض مشکلات بهداشت روانی هستند. محققان اذعان داشتند که شاخص های دیگری همچون ژنتیک و تجارب کودکی مهم هستند و بر سلامت روان تاثیرگذارند اما آلودگی هوا عاملی است که می توان از تاثیرگذاری آن جلوگیری کرد.
نتایج این مطالعه با بررسی روی بیشتر از ۱۰۰۰ فرد بزرگسال ساکن مناطق جنوب شرقی لندن در مدت پنج سال بدست آمده اما نتایج آن می تواند مطابق با دیگر شهرهای سراسر جهان هم باشد.
به گزارش روزنامه گاردین، محققان انگلیسی تاکید کردند: میزان اختلالات روان در مناطق شهری بالاتر است که محرومیت و کمبود فضای سبز همچون شاخص های موثر است. هرچند با تحت کنترل درآوردن تمامی مشخصه های محیط شهری و شاخص های اجتماعی و اقتصادی، همچنان آلودگی هوا فاکتوری اخطار دهنده است.1399/08/04
17:42:21
5.0 / 5
1620
تگهای خبر: بهداشت , تولید , زندگی , ژنتیك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج