سخنگوی وزارت بهداشت اعلام كرد؛

وضعیت فوق قرمز كرونا در 43 شهرستان

وضعیت فوق قرمز كرونا در 43 شهرستان

اعصاب سنج: سخنگوی وزارت بهداشت، از اعلام وضعیت فوق قرمز كرونا در 43 شهرستان كشور آگاهی داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، سیما سادات لاری، در گفتگو با برنامه «در انتهای الوند»، درباره وضعیت کرونا در استان های کشور، اظهار داشت: ۱۷۵ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند، ولی ۴۳ شهرستان را فوق قرمز و بحرانی اعلام کردیم که تعداد بستری شدگان و وضعیت شیوع در آنها با شاخص هایی که محاسبه می شود، بسیار بیشتر است.
وی اضافه کرد: در استان هایی که پتانسیل این را دارند کانون انفجاری باشند، مانند تهران، دماوند و ورامین مانند اسفند ۹۸ باید محدودیت بیشتری لحاظ شود و اگر از جانب هموطنان همکاری نشود ممکنست شهرستان های بیشتری گرفتار این وضعیت خطرناک شوند. البته اعمال محدودیت های جدی اساسا کسب و کار و زندگی روزمره مردم را مبتلا به اختلال خواهدنمود.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره موج جدید بیماری، اظهار داشت: با شیوع مجدد بیماری یک شوک باردیگر به مسئولان و مردم وارد شده و تصمیم گیری هایی انجام گرفته که مسئولان را ملزم به نظارت جدی تر و برخورد بیشتری می کند.
وی افزود: از مردم بطور جدی می خواهیم که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و اصناف نیز فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، کارتخوان و مواد ضد عفونی را فراموش نکنند.
لاری اضافه کرد: هم اکنون تمامی اصناف باید دارای QR کد شناسایی باشند که مردم بتواند بعد از خروج این کد را اسکن کرده و به سوالاتی مانند میزان و کیفیت رعایت پروتکل ها پاسخ دهند که در صورت عدم رعایت از جانب آنها مردم بتوانند اعلام کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت، اظهار داشت: به سبب محدودیت هایی که در شهرهای قرمز و یا بحرانی ایجاد شده، کمیته مرکزی نظارت بر آنها تشکیل شده که متشکل از تمام اصناف است و امنیت نظامی و اجتماعی را رعایت می کند اما لازم است خود مردم هم این مسئله را جدی بگیرند. هم اکنون در تهران ۵۰ درصد دور کار هستند و اگر مسئله بیماری بحرانی تر شود ممکنست تصمیم جدی تری بگیریم.
برنامه در انتهای الوند از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه دو سیما می رود.


منبع:

1399/08/05
23:03:48
5.0 / 5
1713
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج