محققان انگلیسی دریافتند؛

ارتباط بین سلامت قلبی تنفسی و سلامت روان

ارتباط بین سلامت قلبی تنفسی و سلامت روان

به گزارش اعصاب سنج نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است عدم تناسب و هماهنگی سلامت قلبی تنفسی و قدرت عضلانی رابطه قابل توجهی با سلامت روانی وخیم دارد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، محققان دانشگاه کالج لندن، ارتباط آشکاری بین تناسب اندام نامناسب و خطر بروز علایم افسردگی، اضطراب یا هر دو گزارش کرده اند.
نتایج این مطالعه بر روی ۱۵۰ هزار نفر نشان داد که تناسب قلبی تنفسی و قدرت عضلانی به صورت مستقیم در ریسک بیشتر سلامت روانی وخیم نقش دارند.
دو مورد از شایع ترین مشکلات سلامت روان عبارتند از افسردگی و اضطراب.
شواهد زیادی نشان داده است که تحرک فیزیکی به پیشگیری یا درمان مشکلات سلامت روان کمک می نماید.
در این مطالعه، محققان داده های بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر در رده سنی ۴۰ تا ۶۹ سال را در انگلستان، ولز و اسکاتلند بررسی کردند.
محققان در ابتدای مطالعه تناسب قلبی تنفسی و همینطور قدرت عضلانی شرکت کنندگان را ارزیابی کردند. ۷ سال بعد، اضطراب و افسردگی افراد با استفاده از دو پرسشنامه بالینی بررسی گردید.
محققان دریافتند شرکت کنندگانی که از لحاظ تناسب قلبی تنفسی و قدرت عضلانی در سطح پایینی قرار داشتند، ۹۸ درصد بیشتر با احتمال ابتلاء به افسردگی و ۶۰ درصد بیشتر با احتمال اضطراب روبرو بودند.
محققان اذعان دارند که فرد می تواند در مدت ۳ هفته به صورت مفهوم داری آمادگی جسمانی خویش را بهبود بخشد. بر همین اساس، امکان دارد خطر ابتلاء به مشکلات روحی روانی تا ۳۲.۵ درصد کاهش پیدا کند.

1399/09/03
13:50:01
5.0 / 5
1359
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج