سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا عنوان كرد؛

اعمال محدودیت های جدید كرونائی

اعمال محدودیت های جدید كرونائی

اعصاب سنج: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به اینکه طی امشب و فردا منع تردد از ساعت 20 اجرا می شود، اظهار داشت: هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونائی قرار ندارد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: خوشبختانه به دنبال اقدامات انجام شده در سطح کشور، حالا هیچ شهر قرمزی نداریم. حالا ۲۰۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۴۳ شهر در وضعیت زرد کرونا قرار دارند و این نشان دهنده آنست که وضعیت مطلوب است و امیدواریم این ۲۰۵ شهر نارنجی هم تبدیل به زرد و زردها هم تبدیل به سفید شوند.
وی اضافه کرد: البته در این میان چهار شهر نیازمند توجه ویژه هستند و امروز هم به استانداران و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی دراین زمینه سفارش های لازم صورت گرفت. این چهار شهر عبارتند از کردکوی در گلستان، بافت در کرمان، آمل و گلوگاه در مازندران. این چهار شهر نیازمند توجه بسیار ویژه هستند و حتما باید رعایت شود و می توانند در آستانه قرمز شدن، باشند. سفارش دارم به مردم این شهرها که پروتکل ها را رعایت نمایند.
رئیسی اظهار داشت: هفته گذشته چهار استان مازندران، گلستان، گیلان و اردبیل در وضعیت قرمز بودند و خوشبختانه به دنبال اقدامات صورت گرفته همه از وضعیت قرمز خارج شدند و الان این چهار شهر وضعیتشان ناپایدار است.
وی درباره مصوبات امروز ستاد ملی کرونا اظهار داشت: برای امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ آذرماه) بحث منع ترددهای درون شهری از ساعت ۸ شب و تعطیلی همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از ۶ بعدازظهر تصویب گردید.
رئیسی اظهار داشت: بعد از شب یلدا هم مجدداً منع ترددها در شهرهای نارنجی از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ادامه پیدا می کند. همین طور منع تردد بین استانی و استانی طبق قانون مربوط به شهرهای در وضعیت نارنجی وجود دارد و تخلف از آن مشمول جریمه خواهد شد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همین طور درباره برگزاری آزمون استخدامی نیز اظهار داشت: به سبب شرایط کرونا در کشور، این آزمون قبلاً دو بار به تعویق افتاده بود. صد هزار نفر پس از برگزاری این آزمون جذب مراکز دولتی خواهند شد. بنا بر این باتوجه به وضعیت آرامش نسبی ایجاد شده، این آزمون در بیش از ۲۷۰۰ حوزه امتحانی و با رعایت پروتکل ها و حداقل جمعیت در موعد مقرر و در دی ماه برگزار می شود.
وی اشاره کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم ابتدایی در شهرهای نارنجی و زرد عنوان شد که این دانش آموزان بتوانند حضوری در کلاس های درس شرکت نمایند، این بحث مخالفین و موافقینی دارد که در این خصوص دو هفته دیگر تصمیم گیری خواهد شد.

1399/09/29
22:29:47
5.0 / 5
1301
تگهای خبر: آرامش , پزشكی , دانشگاه , دولتی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج