واكنش برخی از نمایندگان به آزمایش انسانی واكسن ملی كرونا

واكنش برخی از نمایندگان به آزمایش انسانی واكسن ملی كرونا

اعصاب سنج: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید نمودند که آغاز آزمایش انسانی واکسن ایرانی کرونا سند افتخار صنعت پزشکی ایران بوده و آنرا تزریق امید توأم با افتخار ملی دانستند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات کادر درمانی کشور، از گام های برداشته شده در جهت تولید واکسن ملی کرونا قدردانی کردند.
علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ و طالقان در مجلس در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: ‏
«باور به خدا، باور به مردم و باور به خود. سه کلید واژه ای که از ‎رهبرانقلاب یاد گرفتیم و امروز شاهد آنیم که سرمایه های علمی مان با تولید ‎واکسن ایرانی دانش آموختگان خوبی در مکتب نظام و رهبری هستند. البته که اقدام جناب ‎مخبر و دخترشان نیز به این افتخار افزود.»
مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس، در این خصوص در توئیتی، نوشت:
«‏‏آزمایش واکسن ایرانی سند افتخار صنعت پزشکی ‎ایران است. فرزندان ما سال ها در راه بومی سازی داروهای انحصاری و واکسن پیشگام بودند. نکته بسیار باارزش این آزمایش این است که نخستین گیرنده آن دختر دکتر مخبر بود.»
علی نیکزاد، نماینده مردم اردبیل در مجلس نیز در توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر، مطرح کرد:
«برای موفقیت پزشکان و پژوهشگران کشور در مراحل تولید واکسن ایرانی دعا کرده و به نوبه خود از تمام زحمت کشان و داوطلبان تشکر می کنم.‎ "کوو ایران"، تزریق امید توأم با افتخار ملی بود که حیرت دنیا را به دنبال داشت.»
روز گذشته واکسن کوید ۱۹ که توسط دانشمندان و پژوهشگران داخلی کشورمان تولید شده است، وارد مرحله فاز انسانی شد و دختر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام(ره) جز نخستین کسانی بود که داوطلبانه این واکسن را دریافت کرد.
منبع:

1399/10/11
01:15:14
0.0 / 5
1197
تگهای خبر: پزشكی , دارو
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج