دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب گردید

دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب گردید

وزیر بهداشت، در حکمی نفیسه حسینی یکتا را بعنوان دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب نمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، در متن حکم سعید نمکی وزیر بهداشت، آمده است: باتوجه به تعهد، تخصص و سوابق علمی سرکار به سبب این ابلاغ بعنوان دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب می گردید تا با تشکیل جلسات منظم و با بهره بردن از تجربیات باارزش اعضای این شورا موجبات بسترسازی مناسب جهت عملیاتی شدن سیاست های کلی سلامت در حوزه طب ایرانی (بند ۱۲) را فراهم سازید. در این راستا لازم است موارد ذیل را مورد توجه و رسیدگی قرار دهید. ۱- برنامه ریزی و سیاستگذاری جهت تسریع در اجرائی شدن «بند چ ماده ۷۴» برنامه ششم توسعه درباب ادغام خدمات طب ایرانی در تمامی سطوح نظام سلامت.
۲- سیاستگذاری در امور پژوهش به سمت پژوهش های مسئله محور با رویکرد سلامت نگر و مرجعیت علمی و پشتیبانی از پژوهش های پایه وکاربردی.
۳- سیاستگذاری جهت آموزش و تربیت نیروهای متخصص و متعهد در این عرصه و توانمندسازی دست اندرکاران حوزه سلامت به ظرفیت و قابلیت های طب ایرانی و ساماندهی آموزش و فرهنگ سازی در سطح جامعه درحوزه طب ایرانی.
۴- سیاستگذاری جهت تسهیل بهره برداری از فرآورده های سنتی و طبیعی. امید است با اتکال به خداوند متعال درانجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.

1399/10/14
01:05:01
0.0 / 5
1167
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج