دادگاه 3 پزشك و 3 پرستار پرونده مرگ الینا فروتن را مقصر شناخت

دادگاه 3 پزشك و 3 پرستار پرونده مرگ الینا فروتن را مقصر شناخت

به گزارش اعصاب سنج رئیس كل دادگستری استان گلستان اظهار داشت: قضات شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان بعد از اعلام نظر هیات عالی انتظامی سازمان نظام پزشكی كشور، دو پزشك متخصص، پزشك مسئول فنی شیفت شب بیمارستان و سه پرستار پرونده الینا را مقصر شناختند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، هادی هاشمیان در این باره اظهار نمود: بر مبنای رأی دادگاه متخصص بیهوشی به دلیل پاره كردن سینوس پریفرم ۵۰ درصد مقصر شناخته شد و باید نیمی از دیه را بپردازد.
فوق تخصص ریه كودكان هم به دلیل مراقبت ناكافی و واگذاری مراقبت بیمار به رزیدنت بی تجربه به میزان ۲۰ درصد مقصر است و به همین میزان میزان باید دیه بپردازد.
سه پرستار وقت بیمارستان هم به دلیل توجه كافی نكردن به بیمار و اطلاع ندادن به موقع وضعیت كودك به پزشكان، هر كدام ۵ درصد مقصرند و دادگاه هر كدام از آنان را به پرداخت ۵ درصد دیه محكوم نمود.
هاشمیان ادامه داد و اظهار داشت: بر مبنای رأی دادگاه مسئول فنی وقت بیمارستان هم به دلیل كنترل نكردن ریكاوری و استفاده از لوله های نامناسب، ۱۵ درصد مقصر شناخته شد و باید به همین میزان نصف دیه را با عنایت به ماه حرام بپردازد.
رئیس كل دادگستری گلستان اظهار داشت: دادگاه این سه پزشك را از جنبه عمومی جرم هم به حبس تعزیری محكوم نمود، اما بر مبنای قانون جایگزین حبس باید مدت سه سال، بیماران نیازمند را مجانی ویزیت كنند.
وی اضافه كرد: واحد اجرای احكام كیفری گرگان و دانشگاه علوم پزشكی استان بر اجرای این رأی نظارت می كنند.
به گفته هاشمیان، این رأی قطعی است.
«الینا فروتن» دختر ۶ ساله گرگانی، ۱۴ اردیبشهت ۹۵ بعد از انجام عمل جراحی لوزه در بیمارستان طالقانی گرگان به كما رفت و پس از چند ماه، ۲۲ مرداد همان سال از دنیا رفت.1397/12/02
19:03:42
5.0 / 5
4903
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج