جانشین استاندار در ستاد مدیریت كرونای فارس:

محدودیت ‎های كرونائی ایام عید سعید فطر در فارس

محدودیت ‎های كرونائی ایام عید سعید فطر در فارس

اعصاب سنج: فارس جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای استان فارس با اشاره به اینکه تنها یک شهرستان در این استان در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارد، محدودیت های مربوط به ایام عید سعید فطر را تشریح نمود.


عبدالرضا قاسم پور، ۱۹ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به حمدالله و با همکاری مردم شاهد تغییر رنگ بندی وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان فارس هستیم بطوریکه اکنون تنها شهرستان قیر و کارزین در استان فارس در وضعیت قرمز قرار دارد و سایر شهرستان ها یا در وضعیت نارنجی یا زرد قرار دارند.
قاسم پور با اعلان اینکه ۶ شهرستان زرین دشت، گراش، خنج، فراشبند، سروستان و پاسارگاد در وضعیت زرد به سر می برند، از تمدید محدودیت ها برابر مصوبات جدید ستاد ملی و استانی کرونا در بخش های مختلف آگاهی داد و اظهار داشت: در شهرهای قرمز تنها اصناف گروه یک می توانند فعال باشند اما حالا گروه هم مجوز فعالیت دارند و در نارنجی هم اصناف گروه یک و دو و در وضعیت زرد هم اصناف گروه سه اجازه فعالیت دارند اما اصناف گروه ۴ در هر وضعیتی باید تعطیل باشند.
جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای استان فارس با تاکید براینکه هیچ یک از شهرستان های فارس در وضعیت آبی و سفید قرار ندارند، اظهار داشت: محدودیت های تردد خودرویی شبانه همچنان برقرار بوده و ورود به شهرهای قرمز و نارنجی هم با پلاک غیربومی ممنوعست.
وی با اعلان اینکه آموزش ها در استان فارس همچنان بصورت مجازی است، اشاره کرد که بر طبق تصمیم ستاد ملی کرونا، امتحانات پایانی پایه های نهم و دوازدهم دانش آموزان بصورت حضوری و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می شود.
قاسم پور در ادامه از تعطیلی هرگونه مراسم و تجمعات فرهنگی و اجتماعی در استان آگاهی داد و اظهار داشت: دورکاری کارکنان هم مطابق رنگ بندی هر شهر باید اعمال شود و در غیر این صورت با متخلفان برخورد خواهد شد.
جانشین استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونای فارس درباب ایام عید سعید فطر اظهار داشت: طرح محدودیت تردد خودرویی از ساعت ۱۴ روز سه شنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه تا ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه در تمام نقاط استان فارس اجرا خواهد شد.
وی افزود: در این طرح خودرو های متخلف شهرهای با وضعیت قرمز جریمه یک میلیون تومانی و شهرهای وضعیت نارنجی و زرد هم جریمه ۵۰۰ هزار تومانی خواهند شد ضمن اینکه به تمام فرمانداران شهرستان های مبادی ورودی استان هم تاکید کرده ایم که مانع ورود مسافران به استان شوند.
قاسم پور با اعلان اینکه تمام پارک ها، تفرجگاه ها و بوستان ها هم در روزهای تعطیلات عید فطر در سراسر استان تعطیل خواهند بود، از مردم درخواست نمود تا از برگزاری میهمانی ها، تجمعات و دورهمی ها در روزهای تعطیلات عید فطر خودداری کرده و هرگونه مراسم ختم و عروسی را برگزار نکنند چرا هم دستگاه قضا هم نیروی انتظامی ورود جدی خواهدنمود.
جانشین استاندار در ستاد مدیریت کرونای استان فارس اظهار داشت: اساسا با ناقضین مصوبات ستاد بر طبق قانون برخورد جدی می شود، اظهار داشت: تمام دوربین های جاده ای و مبادی ورودی و سطح شهرهای استان فعال می باشند و خودرو های متخلف را جریمه خواهند کرد.
منبع:

1400/02/19
21:07:39
5.0 / 5
1107
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج