محققان انگلیسی می گویند؛

خطر ابتلای جنین به کووید 19 بوسیله مادر کرونائی

خطر ابتلای جنین به کووید 19 بوسیله مادر کرونائی

اعصاب سنج: یک مطالعه جدید ادعا می کند که اگر روده جنین در معرض کروناویروس قرار گیرد، نوزاد متولد نشده ممکنست به کووید 19 مبتلا شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، مطالعه ای که توسط پژوهشگران دانشگاه کالج لندن انجام شد نشان داد که تعدادی از اندام های جنین، مانند روده، نسبت به سایر اعضا مستعد ابتلاء به عفونت هستند.
با این حال، پژوهشگران می گویند احتمال آلوده شدن جنین به ویروس کووید ۱۹ بسیار محدود است، برای اینکه جفت بعنوان یک سپر بسیار مؤثر و محافظ عمل می کند و شواهد نشان میدهد که عفونت جنینی که بعنوان انتقال عمودی شناخته می شود، بسیار غیر معمول است.
دکتر «ماتیا گرلی»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «یافته های ما توضیح می دهد که عفونت بالینی جنین در دوران حاملگی امکان پذیر است اما امری شایع نیست و این برای والدین در انتظار فرزند آرامش بخش است.»
در این مطالعه، پژوهشگران اندام های مختلف جنین و بافت جفت را که بوسیله بانک زیستی دردسترس است بررسی کردند.
این تیم وجود گیرنده های پروتئینی، ACE۲ و TMPRSS۲ را مورد بررسی قرار دادند که برای عفونت و انتشار کروناویروس مورد نیاز است.
محققان دریافتند که روده و کلیه تنها اندام های جنینی بودند که هر دو ACE۲ و TMPRSS۲ را داشتند.
از آنجا که کلیه جنین از نظر آناتومیک در مقابل قرار گرفتن در معرض ویروس محافظت می شود و بدین سبب کمتر در معرض خطر عفونت قرار دارد، تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که ویروس کووید می تواند جنین را بوسیله روده و بوسیله بلع مایع آمنیوتیک جنین آلوده کند، کاری که نوزاد متولد نشده بطور طبیعی برای دریافت مواد مغذی انجام می دهد.
پس از تولد، گیرنده های ACE۲ و TMPRSS۲ بصورت ترکیبی در سطح سلول های روده انسان و همین طور ریه وجود دارند. اما در کودکان کوچک تر بنظر می رسد که روده با اهمیت ترین عامل عفونت ویروسی است.
به گفته پژوهشگران، واکسیناسیون مقابل کووید ۱۹ در حاملگی ایمن و بی خطر شناخته شده است و احتمال عفونت کروناویروس را به میزان بسیار پایین کم می کند.


منبع:

1400/09/02
23:32:38
5.0 / 5
87
تگهای خبر: آرامش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج