محموله جدید واکسن کرونا وارد کشور شد

محموله جدید واکسن کرونا وارد کشور شد

اعصاب سنج: سخنگوی گمرک اظهار داشت: با ورود دو محموله واکسن سینوفارم به کشور میزان واکسن های وارده به 152 میلیون و 508 هزار و 308 دوز رسید.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، سید روح الله لطیفی اظهار داشت: محموله های ۸۸و ۸۹ واکسن به میزان ۴۰۰ هزار دوز و ۲ میلیون دز با برند سینوفارم در ایام اخیر از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) بصورت حمل یکسره مرخص شد که با اضافه شدن این میزان واردات واکسن به ۱۵۲ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۳۰۸ دوز رسید.
وی اضافه کرد: با ورود این دو محموله واکسن سینوفارم وارده به ۱۳۵ میلیون و ۴ هزار و ۴۹۸ دوز رسید.
لطیفی درباب واردات سایر واکسن های کرونا اظهار داشت: بعد از سینوفارم، واکسن آسترازنکا به میزان ۱۳ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۶۱۰ دوز، اسپوتنیک ۴ میلیون و ۹۱ هزار و ۲۰۰ دوز و باهارات با یک میلیون و ۱۲۵ هزار دوز از مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شد و بصورت حمل یکسره و بدون توقف مرخص شد.
سخنگوی گمرک اضافه کرد: به سبب تولید مناسب واکسن در داخل، میزان بالای واکسیناسیون و واردات مناسب در چند ماه اخیر، نیاز به واردات واکسن کرونا کم شده است.
لطیفی اشاره کرد: گمرک جمهوری اسلامی ایران از شروع فراگیری کرونا، اقدامات ویژه ای را برای ترخیص فوری اقلام مقابله با کرونا در دستور کار قرار داده و هم اکنون نیز این رویه ادامه دارد و بمحض ورود واکسن یا کالاهای مرتبط، با تصمیم ستاد ملی کرونا یا مسئولان وزارت بهداشت، محموله های وارده با حداقل اسناد و کمترین ایستایی ترخیص خواهد شد.
وی اضافه کرد: دو میلیون بسته کیت تشخیص کرونا، اهدایی سازمان بهداشت جهانی نیز در ایام اخیر از گمرک ترخیص شده و تحویل وزارت بهداشت شده است.

1400/10/14
13:19:22
5.0 / 5
306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج