معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان:

تعداد مبتلایان به ویروس اسهالی در قروه به 700 نفر رسید

تعداد مبتلایان به ویروس اسهالی در قروه به 700 نفر رسید

به گزارش اعصاب سنج معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان، اظهار داشت: تابحال 700 نفر به این ویروس مبتلا شده و به مراكز درمانی مراجعه نموده اند.


فرزام بیدارپور در گفتگو با خبرنگار ایسنا، در مورد شیوع ویروس ناشناخته در شهرستان قروه، اظهار نمود: منشاء این بیماری ویروسی بوده و مبتلایان مشكلی حادی ندارند و تابحال موردی از بستری بر اثر این مشكل گزارش نشده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان، خاطرنشان كرد: منابع آب این شهرستان كاملا سالم بوده و شایعه آلودگی آب تكذیب می شود.
پیشتر هم مجتبی ورمقانی، مدیركل دامپزشكی كردستان در مورد شایعات موجود در ارتباط با آلودگی گوشت توزیع شده در استان كردستان، اعلام نمود: شیوع این ویروس ارتباطی به گوشت ندارد و تمامی گوشت های توزیع شده در سطح استان سالم بوده است.
سرپرست روابط عمومی و مركز اطلاع رسانی وزارت بهداشت به دنبال بروز اپیدمی اسهال و استفراغ در بخش هایی از استان كردستان همچون قروه و سریش آباد، اظهار داشت: به دنبال بروز این اپیدمی، شایعاتی در خصوص ارتباط مبحث به بیوتروریسم، گوشت های یخ زده و یا آلودگی منابع آب انتشار یافته است كه جملگی بی پایه بوده و مشخصا آلودگی آب و آلودگی گوشت، منتفی شده و در آزمایشات به عمل آمده بیماری ویروسی « نورواك » گزارش شده است.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، این ویروس مدت پنج روز است كه در شهرستان قروه شیوع پیدا كرده و تابحال منجر به مبتلا شدن 700نفر در این شهرستان شده است.
1397/12/25
21:54:59
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج