جزییات شروع آموزش حضوری در مدارس تهران

جزییات شروع آموزش حضوری در مدارس تهران

اعصاب سنج: سه شنبه گذشته، از طرف وزرای کشور و آموزش و پرورش، اعلام گردید که آموزش در مدارس از این پس حضوری خواهد بود و دانش آموزان ملزم هستند سرکلاس های درس حاضر شوند. این در حالیست که وزیر آموزش و پرورش اوایل هفته گفته بود حضور دانش آموزان «اختیاری» است. این اظهارات متناقض که به فاصله کمی از یکدیگر بیان شدند، سبب سردرگمی خانواده ها شد.


علیرضا کریمیان، مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در گفت و گو با ایسنا، در همین راستا، به چند پرسش درباره کم و کیف حضوری شدن آموزش ها و بازگشایی کامل مدارس پاسخ داد و در اینباره اظهار نمود: با مدیران مناطق و مدیران مدارس جلسه گذاشته و روی حضور حداکثری دانش آموزان و برگشت آنها به مدرسه و حضور در فضای مدرسه و تدریس حضوری تاکید کردیم.


حضور کامل معلمان در مدارس

وی ادامه داد: مدیران ما در سطح شهر تهران برنامه ریزی کرده اند که شاهد حضور همکاران در مدارس بصورت کامل بوده و با کارهای آموزشی بصورت حضوری در خدمت دانش آموزان باشیم.
مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران درباره آمادگی مدارس برای پذیرش حضوری دانش آموزان اظهار داشت: تمهید مقدمات لازم انجام شده است تا از شرایطی که در این دوسال داشته ایم به شرایط عادی برگردیم و در فضایی بسیار عالی شاهد رشد و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و ارتقای مهارت های آنها خصوصاً در زمینه اجتماعی باشیم.
کریمیان با اشاره به اینکه همکاران ما کامل و بصورت ۱۰۰ درصدی در مدارس حضور دارند اظهار داشت: اولیای دانش آموزان به مسئولین بهداشتی کشور و خادمان خودشان در آموزش وپرورش اعتماد کامل دارند. دانش آموزان نیز بصورت کامل و صد در صدی در مدارس هستند و ما به زودی شاهد برقراری شرایط عادی و تدریس حضوری در تمام مدارس کشور خصوصاً شهر تهران خواهیم بود.
وی در واکنش به این که برخی مدارس باتوجه به شرایط و تراکم بالا، فقط آموزش مجازی داشتند و دانش آموزان به مدرسه نمی رفتند عنوان کرد: از این پس، کلاسِ درسِ فقط مجازی نخواهیم نداشت و کلاس های درس حضوری می شود. در کنار آن، همکارانم هم کلاس حضوری و هم مجازی را اداره می کنند و آموزش ترکیبی است و تحت هیچ شرایطی فقط کلاسی را بصورت غیرحضوری نخواهیم داشت.


سرویس مدارس فعال می شوند

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران درباره مشکلات سرویس ایاب وذهاب باتوجه به ساعات کم آموزش در چندماه اخیر اظهار داشت: برنامه ریزی به شکلی انجام شده است که دانش آموزان ساعات بیشتری را سرکلاس و داخل مدرسه باشند. با حضور حداکثری دانش آموزان و ساعات طولانی تر حضور در مدرسه، از سرویس مدارس هم نهایت استفاده را خواهیم کرد. با انجمن اولیاء و مربیان هم صحبت کردیم و مدیران مدارس توجیه شده اند که باتوجه به ساعات بیشتری که دانش آموزان در کلاس درس هستند، سرویس مدارس هم فعال شوند.


برنامه و ساعات حضور دانش آموزان در کلاس ها توسط مدیران مدارس اطلاع رسانی می شود

شرایط هر مدرسه متفاوت است

کریمیان درباره ساعات آموزش و حضور دانش آموزان در مدرسه نیز عنوان کرد: با برنامه ریزی مدیران مدارس، ساعات طولانی و حتی کامل از بامداد تا ظهر پذیرای دانش آموزان هستیم.
وی درباره میزان حضور در طول هفته نیز اظهار داشت: حالا نمی توانیم نسخه واحدی برای تمام ۴۸۰۰ مدرسه در سطح شهر تهران بپیچیم. شرایط، مدرسه به مدرسه و پایه با پایه متفاوت می باشد، مدیران برای دوره ابتدایی یک شیوه و برای متوسطه اول و دوم شیوه های دیگری را به کار گرفته، برنامه ریزی می کنند و به استحضار اولیاء می رسانند.
مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران در پاسخ به این که آیا پروتکلهای بهداشتی جدیدی در مدارس اعمال خواهد شد؟ اظهار داشت: پروتکل ها در اختیار وزارت بهداشت است و هرچه را به ما اعلام گردد، انجام می دهیم.


در خصوص الزامی بودن تزریق واکسن برای حضور در مدرسه، تابع نظر ستاد کرونا هستیم

کریمیان درباره الزامی بودن یا نبودن تزریق دو دز واکسن برای حضور در مدرسه نیز توضیح داد و اظهار نمود: با همت دولت، شاهد کار بزرگ و ویژه ای در سطح کشور بودیم و خوشبختانه آحاد جامعه دو دز واکسن را تزریق کرده اند و در تزریق دز سوم هم آمار خوبی داریم. ما مشکلی در این حوزه نداریم، با اطمینان خاطر خوبی که به وجود آمده دانش آموزان سرکلاس حاضر می شوند. آنها که به لحاظ سنی مشمول هستند و وزارت بهداشت اعلام نموده حتما واکسن می زنند ولی این که الزامی باشد یا خیر، به تصمیم وزارت بهداشت بستگی دارد و ما تابع پروتکل ها و سیاست های اعلامی ستادملی مقابله با کرونا هستیم.
وی افزود: همکاران من تا وقتی که علایم ظاهری بیماری را در دانش آموز نبینند مانع حضورش نمی شوند، مگر آنکه دانش آموز علایم ظاهری بیماری را داشته باشد که در این صورت در منزل استراحت می کند تا بهبود یابد.
منبع:

1400/11/01
12:12:58
5.0 / 5
393
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج