رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران:

پرستاران تمدید طرحی و شرکتی به کارگیری می شوند

پرستاران تمدید طرحی و شرکتی به کارگیری می شوند

به گزارش اعصاب سنج، رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران عنوان کرد: با همکاریهای خوب مجلس و دولت و سازمان نظام پرستاری صحبت هایی در خصوص به کارگیری پرستاران شده و مقرر است در کمیسیون اجتماعی مجلس تبصره ای اضافه شود تا پرستاران تمدید طرحی و... به کارگیری شوند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، امین کوهساریان - رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در یک گفتگوی رادیویی اظهار نمود: پرستاران در این ایام کرونائی با از خودگذشتگی در صف اول خدمت حضور داشتند همچون پرستاران تمدید طرحی که می توانستند تمدید طرح نشوند و حضور پیدا نکنند اما با جان فشانی در صف اول مبارزه با کرونا قرار گرفتند.
وی ادامه داد: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد حمایت و توجه به شرایط پرستاران اما متاسفانه نه فقط تا به الان این مساله محقق نشده بلکه مدتی پیش صحبت از عدم تمدید طرح این پرستاران نیز شد.
رییس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران عنوان کرد: با همکاریهای خوب مجلس و دولت و سازمان نظام پرستاری صحبت هایی در خصوص به کارگیری پرستاران شده و مقرر است که در کمیسیون اجتماعی مجلس تبصره ای اضافه شود تا پرستاران تمدید طرحی و حتی پرستاران شرکتی و سایر گروه ها نیز به کارگیری شوند.
کوهساریان از کمبود شدید پرستار در کشور انتقاد نمود و اظهار داشت: در شرایطی که هر روز شاهد افتتاح بیمارستان های مختلف هستیم، اما توجهی به تامین زیرساخت نیروی انسانی نشده و همین سبب شده که روز به روز به کمبود تعداد پرستار در کشور اضافه شود.
وی ادامه داد: جریان کرونا هم نشان داد که اگر به موضوع استخدام پرستاران توجه نکنیم در بزنگاه لطمه خواهیم داد و کیفیت ارائه خدمات به مردم پایین خواهد آمد؛ کمااینکه این اتفاق هم افتاد و پرستاران فشار مضاعفی را در روزهای کرونا تحمل کردند.
کوهساریان اظهار نمود: هم اکنون ۲۳۰ هزار پست خالی وجود دارد و علاوه بر لزوم استخدام پرستاران، می توان برخی از پرستاران تمدید طرحی را در این پست های خالی به کارگیری کرد.
همین طور در ادامه، جلیل میرمحمدی - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از کمبود تعداد قابل توجهی پرستار در سیستم دولتی سخن گفت و اظهار نمود: علت اول، بازنشستگی تعداد زیادی از پرستاران در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ است که جایگزینی برای این افراد انتخاب نشده است.
وی ادامه داد: علت دوم این که تعداد قابل توجهی از پرستاران به خاطر کرونا گرفتار از کارافتادگی شدند و لطمه شان به حدی جدی بوده که نتوانستند سرکار بروند و یا نتوانستند پرستاری را ادامه دهند اما اینها هم جایگزین نشدند.
میرمحمدی اظهار داشت: علت دیگری که در کمبود تعداد پرستاران در کشور بسیار حائز اهمیت می باشد تعداد تخت های جدیدی است که راه اندازی و افتتاح شده اما نیروی انسانی مورد نیاز آن همچون پرستار تامین نشده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره کرد: باتوجه به کمبود شدید پرستار چیزی حدود ۱۰۰ هزار پرستار در کشور، سازمان امور اداری و استخدامی مکلف به صدور مجوز استخدام پرستاران است و مجلس هم درحال پیگیری این مساله می باشد.
وی با اعلان اینکه در مورد نیروهای تمدید طرحی هنوز تصمیمی گرفته نشده اظهار داشت: وزارت بهداشت و مجلس موافق استخدام پرستاران هستند و آنچه که مهمست اعطای مجوز استخدام این افراد توسط سازمان امور اداری و استخدامی است.
میرمحمدی استخدام پزشکان را نیز ضروری دانست و اضافه کرد: مجلس درباب استخدام پرستاران چندین مکاتبه داشته و مطالبه جدی کرده است.1401/05/20
21:14:56
5.0 / 5
163
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج