سفارش های سلامتی در آستانه تغییر فصل

سفارش های سلامتی در آستانه تغییر فصل

اعصاب سنج: تغییر فصل و داشتن روزهای کوتاه و پرمشغله در پاییز می تواند برای خیلی از افراد خصوصاً به لحاظ سلامت جسمی و روانی، چالش برانگیز باشد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن به پاییز و خنک تر شدن هوا، خیلی از افراد کم تحرک می شوند و خلق و خوی آرام تری پیدا می کنند. همین طور پاییز در بسیاری افراد احساس خستگی و کسالت به وجود می آورد.
بدین سبب برای خیلی از ما توجه به نکات سلامتی در این فصل نسبت به تابستان اهمیت بیشتری پیدا می کند.
در این شرایط لازم است برای حفظ سلامت و بهبود خلق و خوی خود در پاییز، برخی نکات تغذیه ای و سلامتی را بطور جدی تری رعایت نماییم.
برای مثال داشتن خواب کافی یکی از سفارش های مهم در پاییز است و بنا بر این به افراد سفارش می شود که شب ها زودتر به خواب بروند و بامداد نیز زود از خواب بیدار شوند.
یکی دیگر از سفارش ها در این فصل تحرک کافی داشتن و انجام مرتب کارهای جسمی همچون پیاده روی است با اینحال باید از انجام کارهای بدنی سنگین خودداری کنید و به تدریج بر میزان کارهای بدنی خود بیافزایید تا کمتر احساس خستگی داشته باشید.
به گزارش ان دی تی وی، همین طور سومین سفارش مهم مصرف انواع مواد غذایی سالم و حاوی انواع ویتامین ها و املاح متنوع و همین طور غذاهای حاوی پروتئین و کلسیم از قبیل ماهی و دیگر غذاهای دریایی است.1401/06/27
11:38:23
5.0 / 5
205
تگهای خبر: سلامت , ویتامین
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج